"Zjistili tam problémy u šesti cizinců z východoevropského státu. Osoby se prokázali dokladem občanů Evropské unie, ale skutečnost byla zcela odlišná od reality," přiblížil mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura. "Strážci pořádku prostřednictvím speciálního zařízení a kontrolou v policejních systémech zjistili, že se jedná o občany, kteří nepatří do Schengenského prostoru, a předložený doklad nese stopy padělku."

To se také posléze potvrdilo. "Na základě těchto informací byli cizinci zajištěni a převezeni na služebnu k dalšímu opatření. Během víkendu policisté zahájili úkony správního řízení o správním vyhoštění a také prověřování s podezřením ze spáchání přečinu Padělání a pozměnění veřejné listiny," dodal mluvčí s tím, že policisté těmto osobám zároveň udělali antigenní test na covid. Ve všech případech s negativním výsledkem.

Jízda pod vlivem drog

Strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková zveřejnila další zprávu, a sice že v sobotu před druhou hodinou ranní zastavila policejní hlídka řidiče osobního automobilu Alfa Romeo v ulici Kochana z Prachové ve Strakonicích. "Během silniční kontroly policisté muže vyzvali, aby se podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Výsledek testu ukázal pozitivitu na amfetamin/metamfetamin a THC," doplnila.

Třiatřicetiletý řidič z Písecka souhlasil i následným lékařským vyšetřením spojeným s odběrem biologického materiálu, který potvrdí či vyvrátí přítomnost drog v těle řidiče.