Rodiny, které si hodají pořídit nové auto s dostatečným prostorem pro čtyři až pět lidí a solidním zavazadlovým prostorem, si v současné době musí připravit nejméně 367 500 korun.

Vyplývá to z našeho průzkumu aktuálních ceníků jednotlivých automobilových značek, které oficiálně působí na tuzemském trhu s novými osobními auty.

Na přehled 25 nejlevnějších vozů této kategorie, se podívejte do galerie. U každého vozu je současně uvedena cenovka základní verze.

Do přehledu jsme zařadili vozy od velikosti hatchback nižší třídy. Do cenové úrovně 550 000 Kč se ale vešla rovněž auta s karosérií lifback, kombi, MPV a dokonce také SUV. Všechna samozřejmě pohání zážehový spalovací motor a všechna mají pohon kol pouze jedné nápravy.

Pod hranici 400 tisíc korun se dostanou pouze dva takto velké vozy. Jednak Dacia Duster a jednak v tuzemsku vyráběný model Hyundai i30. Do úrovně půl miliónu korun pak náleží čtrnáct dalších aut.

Pro SUV je dieselový pohon vhodnou volbou
Naftová auta nemusí být moc drahá. Máme aktuální přehled těch nejlevnějších

Nejprostornější z nich je Dacia Jogger, která je schopna v interiéru převážet až sedm cestujících.

Za podobné peníze různé karosářské verze…

Za úvahu rozhodně stojí nabídka značky Kia Motors. Ta ve zmíněném rozmezí 400 - 500 tisíc korun nabízí hned tři auta. Jednak klasický hatchback Ceed, dále kombi verzi téhož vozu a rovněž líbivý crossover XCeed.

Automobilka Hyundai ze stejného korejského koncernu pak má u svých dealerů vystavena s podobně solidními cenovkami mimo výše uvedeného hatchbacku i30 rovněž verze kombi a liftback.

I v ceně do 500 000 Kč lze najít modely s pohonem všech kol
Přehled nejlevnějších SUV na trhu. Nejlépe pochodíte u korejských značek

Nabídku korejských značek v našem přehledu doplňují ještě dva typy značky SsangYong. Naopak pro dostupná prostorná evropská auta je vhodné jít třeba k Fiatu, Citroënu nebo Renaultu. Do našeho přehledu se dostalo také jedno čínské auto - menší SUV s označením ZS

U dealerů mladoboleslavské Škody si lze s rozpočtem do 550 tisíc pořídit dvě slušně prostorná auta. Scala stojí nyní nejméně 417 900 korun a Octavia lifback je o 102 tisíc korun dražší.