Nepříjemné ráno připravil zaměstnancům benzinové čerpací stanice ÖMV neodbytný muž. V neděli 29. ledna v půl sedmé na obsluhu útočil a vůbec se choval nepřístojně. Hlídka ho čapla před provozovnou, když sháněl taxi. Prostor sice opustil, ovšem ne na dlouho. Na benzinu se vrátil za necelou hodinu jako bumerang a opět personálu ukazoval své nehezké ego. Frajer dokonce vlezl za prodejní pult.

Po výzvě tento prostor opustil, a aby dal najevo svůj nesouhlas k výtce od strážníků, provokativně si sedl a hodlal pokračovat v pití alkoholu. K obsluze směroval nechutné poznámky. Když to nejde po dobrém, musí to jít po zlém.

Ilustrační foto.
Zloděj vzal z dodávky značkové nářadí

Hlídka neměla po absolutní ignoranci svých výzev jinou možnost. A tak 50letý potížista dostal klepeta. Na obvodním oddělení policie musel ještě dýchnout. Přístroj naměřil 2,92 promile alkoholu v dechu. Přivolaný lékař konstatoval, že cestu na záchytku do Českých Budějovic opilec zvládne. Z té však sešlo, protože záchytka měla narváno. A tak bylo toto akční ranní ptáče expres doručeno mamince.

Doma se trošičku prospal a odpoledne vyrazil do víru města znovu. Kolem čtvrté hodiny se usídlil v Čínské restauraci v obchodním centru Hvězda a zase roztočil kolotoč urážek vůči obsluze, protože chtěl doplnit hladinku a servírka mu odmítla alkohol prodat. Strážníci ho z provozovny vyprovodili. Naštěstí se záhy objevil jeho bratr a odvedl ho. Následovala výzva k podání vysvětlení a tučná pokuta v příkazním řízení na místě.

 Jaroslava Krejčová, MP Strakonice