Zatímco Vodňany loni poměrně dost šetřily a radnice rozhodla o instalaci přibližně poloviny výzdoby, letos to bude naopak. „Použijeme vše, co máme. Loni se kvůli energiím šetřilo, letos už si město vyzdobíme pořádně,“ uvedl vedoucí vodňanských technických služeb Martin Čížek. Kromě náměstí Svobody a hlavních příjezdových ulic do města bude opět vyzdobený prostor před DSP Vodňany, u parku a podobně.

Novinku chystají ve Strakonicích. Konkrétně jde o andělská křídla. Více tisková mluvčí radnice Markéta Bučoková. „Tradičně k andělům, kteří stojí vedle vánočního stromu města, přibude na Velké náměstí světelná atrakce v podobě 3D andělských křídel, u kterých bude možné si pořídit fotografii.“

Andělská křídla najdou lidé od vánočního stromu pohledově směrem do náměstí, aby spolu s vánočním osvětlením dotvářela tu správnou atmosféru. Město nový prvek pořídilo za 60 000 korun. Osvětlení v ulicích žádné změny nedozná, stejně tak nebudou chybět andělé u fontány na sídlišti Mír.

Učitelská stávka. Ilustrační foto
Stávka! Školy se do ní ale nehrnou. Navíc věří, že dojde k dohodě

Vánoční atmosféru kruhové křižovatky ve směru na České Budějovice opět navodí postavy Panny Marie, Josefa a malého Ježíška v jesličkách s nezbytnými ovečkami. Na budově městského úřadu se rozsvítí postavy andělů. Během adventu a Vánoc budou upravené časy zvonkohry. Znít bude vždy pět minut před polednem, patnáctou a sedmnáctou hodinou.

V Blatné čeká pracovníky technických služeb výstup na věž na náměstí. „Důvodem je oprava světelných řetězů, protože některé jsou vypálené. Ale jinak k žádným změnám ve vánoční výzdobě nedojde,“ zmínil vedoucí technických služeb Pavel Srb.

Na vánoční výzdobu se ale připravují také v menších obcích. Například v Čejeticích již tradičně ozdobí a nasvítí sportovní a relaxační areál.

Jakou vánoční výzobu chystáte u vás? Pochlubte se! Pošlete nám fotky, případně krátké video na e-mail: jihoceske.vanoce@denik.cz.