Vodňanská pohádka se zrodila v Knihovně Gelasta Vodňanského, konkrétně v hlavě její ředitelky Kateřiny Novákové Mašlové, která je autorkou. "Pohádka je asi tříletý projekt. Prvotní byla myšlenka, udělat video na propagaci dětského oddělení knihovny. Oslovili jsme už tehdy filmovou školu v Písku," zmiňuje počátky projektu Kateřina Nováková Mašlová. Čas ale rychle běžel a knihovna se pustila do úpravy svého dvorku. Vzniklo z něj komunitní centrum a s ním i myšlenka na propagaci dalšího místa, kde se mohou setkávat lidé. A to už přichází na řadu, právě Vodňanská pohádka.

Příběh, začíná tím, že děti najdou kouzelnou knihu, která je provází dějem a zavede je do nejrůznějších zákoutí Vodňan, kam se lidé běžně nedostanou. V pohádce si zahrály děti, které místní knihovnu navštěvují a s nimi i dospělí, kteří s knihovnou spolupracují, ti si střihli například roli měšťanů ze 17. století a amerických vojáků.

Ředitelka Kateřina Mašlová.
Vodňanská knihovna přijala jméno zapomenutého rodáka

"Všichni se svých úkolů zhostili opravdu výborně. Úžasné byly děti, které všech šest natáčecích dnů vnímaly jako velký příběh plný dobrodružství," chválí malé čtenáře ředitelka knihovny.

Nízkorozpočtový film, který má být nejen propagací knihovny, ale i průvodcem po historických částech města Vodňany, vznikl z rozpočtu knihovny a za přispění sponzorů a dárcovských sbírek. Na scénáři se podíleli studenti Lucie Nováková, Karel Barfus a Růžena Bártová, kteří knihovně vypomáhají s pořádáním táborů. O natáčení se postarali filmaři z Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku David Kotrba a Daniel Weller.

Poprvé budou moci lidé Vodňanskou pohádku vidět 24. listopadu v rámci tradičního setkání autorů Zeyerovy Vodňany. Krátký film pak bude sloužit k propagaci knihovny i města Vodňany a krásných místních zákoutí.