Program Vodňanských rybářských dnů se tradičně odehrává na několika místech ve městě. Konaly se například prezentace místních škol zaměřené na tematiku ryb, rybářství, rybochovu nebo vodního hospodářství. Kromě dne otevřených dveří na rybářské škole se uskutečnily také rybářské závody, mše za rybáře, kuchařská soutěž v netradiční úpravě kapra nebo výstava preparovaných ryb. Součástí slavností byly i vzdělávací programy pro školy zaměřené na environmentální vzdělávání.

Už ve čtvrtek se lidé v rámci Vodňanských rybářských dnů sešli, aby v rámci projektu Run and Help Konta Bariéry podpořili studenta Střední rybářské školy Vodňany Šimona Kasu, který kvůli vážném úrazu z dětský podstoupil dobrovolnou amputaci nohy. Peníze, které se při charitativním běhu vybraly, šly na pořízení běžecké protézy pro Šimona. Přečíst si můžete ZDE.

Vodňanské rybářské dny 2024 -  den otevřených dveří na Střední rybářské škole a Vyšší odborné škole vodního hospodářství a ekologie Vodňany.Vodňanské rybářské dny 2024 - den otevřených dveří na Střední rybářské škole a Vyšší odborné škole vodního hospodářství a ekologie Vodňany.Zdroj: Deník/Klára Alešová

Novinkou v programu je letošní sobotní Street food festival na náměstí Svobody. Ve stáncích si lidé mohou koupit i nejrůznější rybí pochoutky či živé ryby z městských sádek. Hudební program má i letos několik žánrových scény: dechovou, lidovou a folkovou. Hlavní scéna na náměstí Svobody představila vedle místních umělců a vystoupení partnerských měst také baby-punk, rap nebo pop-rock pro širokou veřejnost, areál Blanice byl rockový a metalový. Vyvrcholením sobotního programu je koncert zpěvačky Ewy Farne.

Zdroj: Klára Alešová
Zdroj: Klára Alešová