První část programu se odehraje na sportovním hřišti už v pátek 25. srpna, je to divadelní představení DS Skupa Mladějovice Kdo uvaří večeři. Začátek je ve 20.30 hodin, vstupné je 100 Kč.

Na sobotu 26. srpna je plánované setkání rodáků a přátel obce Mladějovice. Od 13.30 hodin se vydají hasiči na pochod obcí, budou jim předána zasloužená ocenění a lidé se mohou těšit i na ukázku techniky integrovaného záchranného systému. Přijedou také psovodi a své dovednosti ukážou i mladí hasiči.

Mladějovický dub čeká v anketě Strom roku 2023 na vaše hlasy. Vylosováno mu bylo soutěžní číslo 3.
VIDEO: Žižkův dub v Mladějovicích může být stromem roku. Čeká na vaše hlasy

„Pozvali jsme hasiče ze Štěkně a Předních Ptákovic s historickou technikou a Drahonice s dětmi, které předvedou požární útok. Ostatní sbory z našeho okrsku a sousedních vesnic přijedou do Mladějovic jako hosté,“ uvedl za pořadatele Jaromír Toman. Dodal, že při oslavách se bude konat odhalení soch. Před deseti to byly sochy Spejbla a Hurvínka a letos? Máme se prý nechat překvapit a do Mladějovic přijet.

Svátečním odpolednem bude v Mladějovicích provázet kapela Keramička a od 19.30 hodin se můžete těšit na taneční zábavu s kapelou Restart. V průběhu oslav bude navíc ve staré škole přístupná výstava s názvem Vzpomínky na Staročeskou konopickou.