Nařídili totiž vazební jednání bez přítomnosti hlavního aktéra. „Zákon říká, že soud může rozhodnout bez výslechu obviněného do šesti týdnů. A tohle se dělo až po pěti měsících. Krajský soud to napravoval až po pěti měsících,“ řekla mužova obhájkyně Natálie Navrátilová.

Petr Škotko.Petr Škotko.Zdroj: Archiv DeníkuStátní zástupkyně Renata Bártková si je jista, že vazební důvody trvají. Myslím si totéž. Už s ohledem na závažnost případu a obvinění měl muž z Kroměříže zůstat ve vazbě. Nebyl z ní propuštěn kvůli důkazům, ale kvůli papíru a školácké chybě soudu. To, že senát obžalovaného upozornil na možný postih pokud by kontaktoval své oběti či jejich rodiny, je už jen směšná tečka. Krajský soud ve Zlíně svým neprofesionálním přístupem dal šanci k triumfu úředního šimla. Tohle lze tolerovat snad u krádeže sekačky z chaty u lesa.

Pobyt ve vazbě není trest, ale preventivní opatření. I když mříže jako mříže. Má ale zajistit objektivnost rozsudku, zabránit ovlivňování svědků, předčasnému vyřizování účtů. Prostě všemu, co může rozsudek posunout mimo hranice spravedlnosti. Vše v zájmu obou stran a v tomto případě především obviněného muže. Chyba zlínského senátu tohle všechno zkomplikovala.