Návštěvníci si šli především zjistit možnosti a hledat inspiraci. To byl případ slečny Petry, která se chce vdávat příští rok v červenci. „Nemohli jsme sehnat houslistu, tady jsem dostala kontakt. Jinak máme asi všechno a musím říct, že jsem ráda, že jsme termín v červenci vůbec sehnali,“ řekla.

Mezi návštěvníky byli i ti, kteří si chtěli nejen prohlédnout možnosti současných snoubenců, ale také zavzpomínat. „My jsme se brali v roce 1984. Takovéto možnosti nebyly, byli jsme s manželem rádi, že jsme sehnali hezké prstýnky a kapelu. Manžel měl obyčejné kvádro a já šaty,“ svěřila se jedna z návštěvnic.

Kadeřníci, květiny, hudba

Na veletrhu bylo k vidění vše, co svatba obnáší. Nejen kadeřnický koutek, ale i jídlo, květiny, pití, hudba, focení, místa pro svatby. A nechyběla pochopitelně módní přehlídka dámských i pánských svatebních šatů a obleků.

Veletrh připravily Adéla Šandová a Kristýna Bíbová, majitelky táborské agentury With You Event Showroom. „Oslovily jsme hodně svatebních dodavatelů, takže každý tady může čerpat inspiraci. A nebo si rovnou zařídit celou svatbu,“ řekla Adéla Šandová.

Už loňský ročník měl velkou účast, proto se obě rozhodly pro druhé pokračování. „Myslíme si s Kristýnou, že podobná akce tomuto regionu chybí a zájem lidí nás o tom přesvědčil,“ vysvětlila Adéla Šandová.

V sobotu 22. října se v Riegrově 51 uskutečnil po dvouleté přestávce českobudějovický svatební veletrh Jihočeské nevěsty. Snoubencům nabídl novinky i tradici nejen v gastronomii, nechyběla módní přehlídka a další doprovodný program.
Českobudějovický svatební veletrh nabídl novinky i tradici. Program byl nabitý

O zdárném úspěchu svatby může rozhodnout celá řada věcí. Patří mezi ně rozhodně i květiny. „Nejsou to nijak horentní sumy. Největší zájem je o růžové a bílé květiny nebo jejich kombinace. A pochopitelně růže,“ řekla Eva Zifčáková za Květiny u Rožců v Příbrami.

A za kolik se dá nyní taková svatba pořídit? Pokud budete hodně šetřit, tak za zhruba 200 000 korun. To je ale tak za šaty, prstýnky a oběd se svědky. Pokud máte bohatého sponzora, tak i za 1,5 milionu korun.