Za poskytnutí historických snímků děkujeme Ladislavu Höllovi, díky kterému vám můžeme krásné snímky starých Strakonic i jejich srovnání se současnou dobou přinášet.

Ladislav Höll není rodák ze Strakonic, ale ve městě žije a vlastní unikátní sbírku starých fotografií, které doplňuje o současné fotky. „Můj cíl byl porovnat místa na historických snímcích se současností,“ popisuje svůj záměr Ladislav Höll.Snímky vydají na procházku celým městem, zachyceny jsou různé ulice, dominanty, snímky jsou pořízené ze stejné výšky, dálky a nechybí mezi nimi ani povodně v roce 2002.

Proměny Strakonic.
Proměny Strakonic. První paneláky, výstavba Tržní a mostu přes Otavu v Ellerovce

Posbírat tolik unikátního materiálu nebylo jednoduché. Jejich majitel musel spolupracovat s pamětníky, historiky, katastrem nemovitostí a mnoha dalšími institucemi. Některé snímky jsou focené z výšky, a tak bylo potřeba vyřídit i vstupy tam, kam se smrtelník běžně nedostane. Například do věží kostelů nebo soukromých bytů. Pan Ladislav totiž toužil po tom, mít záběry ze stejných míst, jako jsou ty původní.

Snímky pro něj mají velkou osobní hodnotu. Díky nim vypozoroval, že Strakonice jsou městem, které postupně z devadesáti procent zmizelo nebo se přetvořilo v nové. A právě on je tím, kdo tyto změny zachytil.

Prostor mezi Maximem a Priorem rok 2007 ( dříve Labutí a Otavou).
Retro Strakonice. Vzpomínáte ještě na květinářství před Otavou a starou tržnici?
Fotky ze starých Strakonic.
OBRAZEM: Podívejte se staré fotky ze Strakonic. Možná na nich někoho poznáte