Policisté byli kolem 21. hodiny přivoláni na adresu u sv. Markéty ve Strakonicích, kde měl u prodejny drogerie pachatel vysklít dvojitou skleněnou výplň uzamčených stupních dveří a odcizit zamčenou pokladnu s hotovostí. „Když přijeli, pachatel se již na místě činu nenacházel. Hlídka od oznamovatelky získala všechny potřebné informace, přivolala policejního psovoda a zároveň kriminalistického technika a po podezřelé osobě začali pátrat,“ uvedla tisková mluvčí policie Jaromíra Nováková.

Netrvalo dlouho a zahlédli muže, který odpovídal popisu. „Navíc si všimli, že má v tašce pokladnu, která pocházela z místa činu. Podezřelého zadrželi a předvedli na obvodní oddělení,“ dodala Jaromíra Nováková. Dvaačtyřicetiletý muž z Ostravy byl podle policistů v posledních třech letech odsouzen za majetkovou i násilnou trestnou činnost a byl zařazen v databázi celostátně hledaných osob. Okresní státní zastupitelství v Příbrami na něj vydalo souhlas se zadržením.

V únoru a v březnu řešili strážníci Městské policie Strakonice 116 případů, ve kterých hrál roli nepořádek.
Vykuchané auto i hory starého oblečení. Takhle vypadají zákoutí Strakonic

Ve Strakonicích mu policisté vedle krádeže vloupáním do drogerie připsali ještě krádež v supermarketu. „Ve stejný den, 7. května, totiž přibližně hodinu před vloupáním odcizil v marketu v ulici Katovická alkoholické nápoje, uzeninu, sýr a další zboží, které si dal do papírové nákupní tašky a bez zaplacení prodejnu opustil přes vstupní turniket,“ vyčetla další mužovi hříchy tisková mluvčí.

Strakoničtí policisté 42letému muži z Ostravy sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež a poškození cizí věci a předali ho kolegům z Příbrami, kteří ho vyšetřují pro další trestnou činnost.