Na své si přijdou hlavně obdivovatelé motocyklů ČZ a Jawa. Jak uvádějí pořadatelé, soutěž je určená pro historické soutěžní a trialové motocykly do roku výroby 1975.

Soutěž se jede za běžného provozu na silnicích II. třídy, po polních a lesních cestách mezi obcemi, z větší části po původní trati z let 1961- 1968. Je rozdělena na dvě etapy, celková délka je cca 135 km.

Start první etapy a cíl druhé etapy je na II. hradním nádvoří ve Strakonicích, cíl první etapy a start do druhé je pak v obci Zdíkov.

Program:
7.30 - 9.30 h - technická přejímka a výstava soutěžních motocyklů
11.00 h - start motocyklů
od 15.30 h - se očekává dojezd prvních motocyklů zpět na hradní nádvoří

Dnes už tradiční, ale obnovený závod motorek, pořádala dříve strakonická Zbrojovka. Původní se jel v letech 1962 a 1968 a byl nazýván malou šestidenní. Bylo to po vzoru šestidenní, která se konala ve Špindlerově mlýně. Na Soutěži Šumavou si zbrojovka původně prověřovala své stroje. Novodobá historie závodění se začala psát v roce 2015 díky motocyklovým nadšencům převážně ze Strakonic.

Motorky, které neodmyslitelně patří k historii Strakonic, si můžete prohlédnout i v místním muzeu. Nahlédněte do nových expozic ještě před tím, než je osobně navštívíte: