Děti se "Zebrou" strávily celé dopoledne. Policisté v pondělí 3. dubna, ještě před samotným vyučováním, dohlíželi na bezpečnost silničního provozu před ZŠ Bavorovská. Sotva zazvonilo, policisté se vrhli do tříd, kde s dětmi opakovali bezpečné přecházení, dopravní značky, povinnou výbavu jízdního kola a povinnosti cyklistů.

JAK SPRÁVNĚ PŘECHÁZET:
 
1. Vozovku přecházej na přehledném místě, pokud je v blízkosti přechod pro chodce, použij ho!

2. Do vozovky smíš vstoupit po bezpečném rozhlédnutí. Pravidlo zní: rozhlédni se vlevo, vpravo, vlevo a rychle přejdi!

3. Vždy si počínej tak, aby řidič měl šanci zastavit vozidlo před přechodem pro chodce!

4. Do vozovky vstupuj, až když vozidla bezpečně zastaví, nikdy nevbíhej před jedoucí vozidla.

Školáci policisty překvapili svými znalostmi z dopravní výchovy, a ti pro ně za odměnu připravili překvapení v podobě praktické ukázky přímo před školou.
Děti s policisty dohlíželi na chodce i řidiče a společně si všímali jejich prohřešků. Na chvíli se tak vžily do role policisty.

"Malým ochráncům zákona neunikly chyby řidičů jako například nepoužití pásů nebo nebezpečná jízda na elektrické koloběžce. Ale dokázali sami ocenit i vzorné řidiče, kterým za dodržování pravidel poděkovali a předali jim obrázek, který si na tento den připravili," zmínila mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Dopoledne s policisty bylo velkým zážitkem nejen pro děti, ale také pro samotné učitele, kteří akci hodnotili velmi pozitivně.

Do celorepublikové akce Zebra se za tebe nerozhlédne se zapojili policisté z celého okresu. "V ranních hodinách dohlíželi na bezpečnost dětí před školami a se školáky opakovali základní pravidla správného přecházení vozovky," doplnila Jaromíra Nováková.