Písečák Michal Brousil soutěžil ve třech kategoriích jako jednotlivec a ve dvou jako člen týmu. Úspěch byl obrovský, ve všech případech to zacinkalo. Zlato obhájil v hlavní disciplíně TFA. „Jsem moc rád, že to takhle dopadlo. Lepší už to ani být nemůže," zhodnotil Michal Brousil hned druhý den po návratu z Kanady. Největší konkurenti byli podle něj letos Brazilci. „Byli velice dobře připraveni. Já měl právě s Brazilcem rozběh. Byl to vážně boj," poznamenal s radostí ze skvělého výsledku.

V hlavní kategorii bojoval také český tým, jehož byli Michal Brousil a jeho písecký kolega David Kubiš součástí. Doplnili je kolegové z Pardubického kraje Marek Víšek a Zdeněk Král a společně získali stříbrnou medaili pro Českou republiku.

Hasič Michal Brousil z Písku chce obhájit světový titul.
Hasič Michal Brousil chce obhájit světový titul. Na cestu přispěje dražba

Další disciplínou, které se Michal Brousil zúčastnil jako jednotlivec i v týmu, byl běh do schodů do 40. patra, a to v kompletní zásahové výstroji včetně dýchacího přístroje. „Přes ten jsme museli opravdu dýchat, nebylo to jen jako," upřesnil náročnou disciplínu písecký hasič. I tady dokázal, že nemá konkurenci a závod vyhrál. Stejně tak se zadařilo celé české výpravě, která přidala další zlatou medaili.

Novou zkušeností byl letos pro ostříleného závodníka veslovací trenažér na 500 metrů, další z disciplín světových her. Ani tady se Písečák neztratil a vybojoval 2. místo.

Michal Brousil vyhrál mistrovství světa poprvé v roce 2019 v Číně. Loni zabodoval na Světových hasičských hrách v Lisabonu, kde vyhrál nejen disciplínu TFA, ale také páku na pravou i levou roku. Při této soutěži se však zranil, což ho na nějakou dobu vyřadilo z formy. Nyní je zpátky ve vrcholové kondici, což si bude moct potvrdil už o víkendu na mezinárodních závodech v Norsku. V září ho pak čeká Mistrovství České republiky v TFA v Olomouci.