V tento okamžik je zatím jasná jedna věc – letos dojde k zahájení prací. K celkovému uzavření komunikace pak příští rok.

Začátek její rekonstrukce vyhlíží především vedení města. Důvodem je využití prací pro rekonstrukci staré kanalizace a vodovodního řadu. „Jsme doslova závislí na tom, kdy Ředitelství silnic a dálnic začne. Ale ani sami nevíme, kdy bude vypsáno výběrové řízení,“ uvedl místostarosta Rudolf Oberfalcer. Přitom Strakonice čeká investice větší než 100 milionů korun. Město dále musí obnovit veřejné osvětlení a chodníky.

Petr Leber.
Ovocnáři na pokraji zkázy. Drtí je polský dovoz jablek a komplikované dotace

Podle tiskového mluvčího ŘSD České Budějovice Adama Kolouška je výběrové řízení ve fázi schvalování. Letos by mělo dojít k zahájení prací v okolí komunikace – chodníků a sítí. „K hlavním pracím, tedy opravě povrchu a tím i rekonstrukci kanalizace a vodovodu, během příštího roku. Letos tak bude komunikace nejméně do jara 2024 průjezdná,“ řekl Adam Koloušek.

Projekt na rekonstrukci Volyňské včetně kanalizace a vodovodu existoval už za minulého vedení města. Zmíněnou investici kolem 100 milionů korun bude platit město ze svého. Jde o komerční záležitost, město vybírá vodné a stočné právě na údržbu svého vodohospodářského majetku.