Jejich „rokáč“ totiž v té době nefungoval rovných 496 dnů. „Současná podoba klubu je podle mých představ. Je to rokáč, jak má být, takže zde budeme pořádat v drtivé většině rockové akce,“ řekl tehdy Miloslav Uhříček.

Pozitivně tehdy viděly tento kulturní počin jak město, tak pivovar, pod který tento podnik spadal. Právě pivovar sponzoroval rekonstrukci.

Nadšení ale pominulo během roku, nájemce Miloslav Uhříček skončil. Jedním z důvodů byla podle něj nutnost nových protipožárních opatření, další neúprosná ekonomika. Do klubu se nepodařilo přilákat tolik návštěvníků, aby se uživil. Ředitel pivovaru Dušan Krankus tehdy uvedl: „Sami nevíme, co by v něm (klubu) mělo být. Nemáme vůbec žádnou představu a dost by nám pomohlo, kdybychom měli nějaké odezvy od Strakonických.“

Ani tato výzva nepomohla a klub stále chátral. A to natolik, že město s ním už jako s rokovou scénou nepočítá a došlo k demontáži zařízení i vybavení. V budově má podle zatím nepotvrzených zpráv vzniknout centrum se zaměřením na bojové sporty.

Vyznavači rockové muziky by ale o svůj stánek nepřijdou. „Nový rokáč vznikne přestavbou starého objektu v nově vybudovaném skateparku na Křemelce,“ potvrdil čerstvě Strakonickému deníku zastupitel Jan Hrdlička. Součástí klubu bude i venkovní posezení.

V galerii si prohlédněte, jak se měnil rockový klub v poledních letech.