Už koncem roku má ve Strakonicích zahájit provoz řetězec restaurací KFC a lékárna. „Pokud půjde vše jak má, mělo by se otevření konat v jeden den, a to 15. prosince 2023,“ potvrdil Radim Žahour, generální ředitel developerských a obchodních společností Garantstav group, do které spadá i Garantinvest, s.r.o. a JPCB a.s, které vlastní pozemky v okolí nového Kauflandu.

V první části obchodní zóny, která je blíže k městu, vznikne diskontní řetězec Action, elektro Expert a drogerie. „U drogerie zatím ještě vedeme jednání se třemi subjekty,“ vysvětlil Radim Žahour, proč neuvádí konkrétní název obchodu.

Nový Kaufland ve Strakonicích.
VIDEO: Strakonice mají nový Kaufland. Pojďte se podívat, kde budete nakupovat

Lidé by tu měli do budoucna najít ale i obchodní řetězce s textilem, maloobchodní řetězec s potřebami pro zahradu a další diskontní obchody. Část pozemku se prodává společnosti Asko nábytek, která zde vybuduje svoji pobočku. Otevírat by mohla již koncem příštího roku. V zadní části nákupní zóny, ve směru na Katovice, pak vznikne čerpací stanice pro společnost Shell.

Lidem schází hobby market

Hodně se ve Strakonicích diskutuje i o tom, že lidem chybí hobby market typu OBI nebo Uni Hobby. „Myslím, že market pro kutily a pořádný velký nábytek je to jediné, co z obchodů ve Strakonicích ještě chybí, tak doufám, že se dočkáme. Když něco takového sháníme, většinou jedeme do Budějovic. Nebo do Písku, ale v Budějovicích je takových obchodů přece jen víc,“ dodává Josef Bláha s tím, že do krajského města to má ze Strakonic přibližně padesát kilometrů, tedy asi hodinu cesty autem.

Nábytek v nové nákupní zóně bude, to už je jasné „I na poptávku po hobby marketu bychom chtěli zareagovat a obchod podobného typu do Strakonic přivést. Zatím vedeme jednání s více společnostmi, konkrétní společnost zatím jmenovat nemohu. Pevně věřím, že řetězce takového typu se nám podaří do Strakonic dovést a tím uspokojit potřeby Strakoňáků ve scházejícím sortimentu,“ dodal Radim Žahour. Pro takový obchod je podle jeho slov vyhrazena plocha o velikosti 11700 m².