Jak ráno uvedl Český hydrometeorologický ústav, sníh leží místy i v polohách okolo 500 m n. m. „Největší přírůstky sněhu jsme naměřili dle očekávání na Šumavě. Na stanici Blatný vrch připadlo 34 cm a leží tam už 51 cm, na stanici Plechý připadlo 30 cm a leží tam okolo 45 cm sněhu," píší meteorologové. Václav Vostradovský připojil informaci z Kvildy, kde za noc připadlo 30 cm. „Teď je tady jeden stupeň pod nulou a stále sněží," hlásil v sobotu dopoledne.

Štepán Rosenkranz z NP Šumava upozornil na hrozící pády stromů nebo větví pod tíhou sněhové nadílky. „S ohledem na aktuální povětrnostní situaci nedoporučujeme vstupovat do lesních porostů na území NP a CHKO Šumava, a to v místech, kde napadlo větší množství sněhu," informoval.

Podle jihočeských meteorologů bude v sobotu zataženo až oblačno, občas přijdou déšť nebo přeháňky, večer v polohách nad 400 m srážky sněhové. Nejvyšší denní teploty se mají pohybovat od 4 do 7 °C, na horách -1 až 2 °C. „Později večer se může ojediněle tvořit náledí, spíše však ve vyšších polohách. K ránu je třeba ojediněle počítat s mrznoucí mlhou," uvedl František Vavruška z Českého hydrometeorologického ústavu v Českých Budějovicích.

Nejnižší teploty v noci na neděli budou -2 až -5 °C. „Ranní mráz může poškodit ovocné stromy a vzešlou zeleninu," upozorňují meteorologové. V neděli čekají oblačno až polojasno, ojediněle slabé sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty 4 až 7 °C, na horách 0 až 3 °C. V prvních dnech nového pracovního týdne bude počasí obdobné, nicméně pomalu by se mohla teplota začít zvyšovat.