Antonín Krák celníkům vyjádřil velké poděkování také slovně. „Zajišťují dohled nad našimi silnicemi. Konkrétně se jedná hlavně o vážení, kdy přetížené kamiony ničí naše vozovky.

Kontrolních akcí zaměřených čistě na vážení kamionů celníci za loňský rok uskutečnili deset, kdy zastavili 72 vozidel. Ředitel jihočeských celníků Michal Kubát prozradil, že porušení předpisů odhalili jeho kolegové u devatenácti z nich. „Obecně se dá říci, že každý přetížený kamion se rovná dvaceti tisícům osobních aut. Při těch dvaceti porušeních jsme tak v pomyslném součtu zastavili čtyři sta tisíc automobilů, kterými tak nejsou ničeny silnice," řekl Michal Kubát.

Speciální dalekohledy

Ředidel celního úřadu si pochvaluje získání nových tiskáren, které jsou vhodné pro použití přímo v terénu, speciální přístroj pro kontrolu pravosti dokumentů, ale hlavně také speciální dalekohledy. „Jsou upraveny pro noční vidění. Jejich velkou výhodou je to, že se jimi bez oslnění dají pozorovat protijedoucí vozidla," popsal Michal Kubát.

Ocenit práci Celního úřadu se Jihočeský kraj rozhodl už podruhé. V roce 2014 obdrželi celníci notebooky, tiskárny, měřidla délky a výšky nákladů a vyrovnávací rohože ke kontrolním vahám za 100 tisíc korun.