„Mohu potvrdit, že ve Vazební věznici České Budějovice došlo k sebevraždě obviněné ženy, ale vzhledem k probíhajícímu šetření události vám nemohu poskytnout bližší informace," řekla mluvčí vazební věznice Václava Káplová.

Pro místní lidi byl šok, když po třech týdnech od zmizení jejího muže, našli policisté tělo v jímce u domu. Následně byla žena obviněna z vraždy. A teď přišla další zpráva o tom, že si v cele vzala život.

„Jsem z toho překvapená. Nikdy by někoho z nás nenapadlo, že to všechno dojde takhle daleko. Těžko říct, proč to udělala, ale teď ji asi tížilo špatné svědomí," míní paní Zdeňka z Cikaru. Samota Cikar u Kardašovy Řečice byla včera liduprázdná a usedlost Vilémka, kde se rodinné drama odehrálo, je opuštěná. Ještě nějaký čas po zatčení manželky byla na statku zvířata, ale dnes není v okolí stavení vidět ani žádný pohyb.
Vše začalo 9. listopadu loňského roku, kdy policie oznámila pohřešování soukromého zemědělce, který měl údajně odjet z domu někam na Táborsko shánět levnější oves. Jeho manželka dokonce vystoupila i v televizi a předstírala, že svého muže hledá.

O tři týdny později již bylo vše jinak a hasiči na žádost policie vyprostili ze zaházené  jímky tělo muže, který zemřel násilnou smrtí.

Podle důvěrných zjištění Deníku mohla stát za tragédii i konzumace alkoholu a fyzické napadání manželů.

Smrt ve spánku
Žena se údajně  přiznala k tomu, že manžela zabila ve spánku polenem do hlavy. „Po činu spálila jeho oblečení i matraci,na které ležel," řekl Deníku zdroj obeznámený s případem. Po vraždě žena  ukryla manželovo tělo do stodoly a později jej přemístila do jímky, kde ho našli policejní psi speciálně vycvičení na vyhledávání mrtvol.

Do poslední chvíle zapírala, ještě ve chvíli,kdy část policistů našla tělo,tvrdila druhé skupině, kterás ní byla doma v kuchyni, že s mužovým zmizením nemá nic společného.

Místní přitom tvrdí, že se jednalo o nekonfliktní rodinu. Když se muž ztratil, tak dlouho věřili tomu, že by si mohl sáhnout na život sám, protože v té době už byl asi rok bez práce. „Byl to strašně hodný člověk, chvíli u nás i pracoval," poznamenávaly tehdy dělnice v lesní školce na Cikaru.

Peníze nebo život
Na Jindřichohradecku to není první případ, kdy obviněný nebo obžalovaný člověk ve vazební cele dobrovolně odešel ze světa.

V roce 2003 se po několika dnech na svázaných ponožkách oběsil třiasedmdesátiletý muž z Českokrumlovska.     V listopadu zavítal za stejně starým sběratelem mincí do Nové Bystřice. Vypil s ním kávu, snědl buchty a pak na něho zaútočil jateční pistolí, kterou ho omráčil, a pak nelegálně drženou zbraní. Numismatik se ale bránil a útočník utekl s nepořízenou.  Za pár dní ho dopadli a obvinili z vraždy ve stádiu pokusu.