Na veřejnost prosakují inforfmace, že strakonická teplárna připravuje propouštění. Podle ředitele společnosti Radka Motla ale rozhodně nepůjde o počet kolem 30 lidí, o kterém se ve Strakonicích mluví. "Teplárna má v současnsoti 202 zaměstnanců. Asi tři, kteří výpověď mají, jsou ve stavu nemocných. Rozhodně ale nemáme v plánu hromadné propouštění, protože to provoz teplárny neumožňuje. Propustit v tuto chvíli 30 lidí by znamenalo fabriku zavřít," uvedl v úterý 27. října exkluzivně pro Strakonický deník.

Vedení v současné době pracuje na posouzení, které organizační změny budou nutné a kolika lidí a z jakých profesí se eventuálně bude týkat. "Spíše se budeme snažit pracovníky přesunovat do jiných profesí. V teplárně je pět směn, kde musí být jasně daný počet pracovníků, a to 17. Některé směny tohoto počtu nedosahují," dodal ředitel pro obchod Josef Eigner.

Za zdmi jídelny strakonické teplárny se před několika dny uskutečnilo jednání mezi odboráři, vedením teplárny a představenstvem. Zde došlo ke konečnému ujednání, že k zeštíhlení stavu zaměstnanců dojde, ale každé z nich bude vedení a představenstvo projednávat a konzultovat s odboráři. To potvrdil i šéf odborů Josef Lukeš. „Šlo především o vyvrácení nepravdivých informací o propouštění," uvedl.

Každému zaměstnanci, který obdrží výpověď, náleží odstupné. „Je tří až pětiměsíční a některým podle kolektivní smlouvy náleží ještě dvanáctiměsíční," doplnil právník společnosti Miloslav Tuháček.

Před valnou hromadou letos v dubnu pracovalo v teplárně 212 zaměstnanců. 

Více ve vydání Strakonického deníku ve čtvrtek 29. října