Kromě přívalu bílých srážek trápí Jihočeský kraj chřipky. V regionu propukla epidemie akutních respiračních infekcí, neboť nemocnost překročila práh epidemického výskytu. Ten je 1600 případů na 100000 obyvatel.  Celkově nyní leží v posteli nebo se léčí 1745 případů na sto tisíc obyvatel.

František Kotrba z Krajské hygienické stanice v Českých Budějovicích sdělil, že chřipky vzrostly v mezitýdenním srovnání o 36,5 procenta. „Chřipka typu A je laboratorně potvrzena v desítkách případů. Můžeme hovořit o počátku epidemie chřipky.  Nemocnost vzrostla v regionu ve všech věkových kategoriích s výjimkou seniorů. Největší nárůst jsme zaznamenali mezi školáky. Ve věkové kategorii šest až čtrnáct let je to o dvacet procent," uvedl František Kotrba.

V mnohých zdravotnických zařízeních a domovech pro seniory platí zákazy nebo omezení návštěv. Ode dneška se k zákazu návštěv přidává 
i Nemocnice v Písku.

V nemocnicích v Českém Krumlově a Táboře leží několik pacientů s těžšími průběhy nemoci – se zápaly plic, 
s chřipkou typu H1N1 (tzv. prasečí). 

Neustále přibývá 
i pacientů s těžkou chřipkou 
v budějovické nemocnici. Lékaři je už počítají na desítky 
a přestože mnozí nemocní již byli propuštěni k domácímu doléčení,  podle mluvčího Jana Duška se nárůst počtu těchto pacientů blíží hraně únosnosti. Na plné obrátky pracuje laboratoř, která vyšetřuje biologické vzorky z celého kraje na přítomnost chřipkového viru typu A. Bude-li nemocných přibývat, tato vyšetření se zřejmě omezí jen na testování v komplikovaných případech.