„Pavel Plzák je odborníkem a autorem Velké knihy o feng – šuej, což je disciplína s přesahem do všech oborů lidské činnosti. Je součástí tradiční čínské medicíny, která se stará o harmonii těla a duše," informovala o obsahu přednášky Věra Vodvářková z Městské knihovny v Písku.

Beseda začíná v 17.30 hodin v klubovně městské knihovny.

Další beseda je na programu hned ve středu 23. listopadu a mezi návštěvníky přijede umělecký truhlář a restaurátor Libor Pražan. Od 17.30 hodin bude hovořit na téma Umění a řemeslo.

Libor Pražan byl v roce 2012 vyhlášen Jihočeským živnostníkem. Zaměřuje se na opravy starožitného nábytku, povrchové úpravy hudebních nástrojů, pozlacování, soustružení dřeva a řezbářství. Více než šest let pořádá řemeslné kurzy pro veřejnost. Za svůj největší úspěch považuje povrchovou úpravu „šelak" repliky klavíru Boisselot skladatele Ference Liszta: „Klavír byl postaven pro oslavy dvoustého výročí narození skladatele. Dnes stojí ve Výmaru, kde Liszt za svého života působil," řekl k úspěchu jihočeský podnikatel.

Na další podrobnosti k jeho restaurátorské práci a dřevovýrobě se zájemci mohou zeptat Libora Pražana na besedě v Městské knihovně v Písku.