Táborští zastupitelé včera od 15 hodin v zasedací místnosti na Husově náměstí znovu rokovali o prodeji Střelnice, kterou si již koupil Karel Dvořák. Zastupitelé měli tento bod opět na svém jednání, protože rozhodovali o vyhlášení referenda. Proti prodeji kulturního domu jsou totiž stále táborští komunisté.
Dnes od 10 do 13 hodin se koná okresní kolo soutěže mladý záchranář u zdravotnické školy v Táboře. Akci pořádá Český červený kříž oblastní spolek Tábor.

První ročník Army Moto Meeting se uskuteční dnes na letišti ve Strakonicích. Součástí programu setkání příznivců a milovníků motocyklů, jízdy zručnosti a žehnání motorek vojenským kaplanem. Žehnání motorek bude na programu od 16 hodin.

V rámci celosvětové kampaně budou členové organizace Greenpeace sbírat dnes a zítra v Českých Budějovicích v Lannově třídě podpisy pro petici na ochranu Arktidy před průmyslovým rybolovem a těžbou surovin. Cílem petice je také vyhlásit Arktidu mezinárodně chráněnou oblastí. Na Lannově třídě bude možné při akci ekologů potkat i ledního medvěda, neboť dva dobrovolníci sbírají podpisy oblečeni do skutečné medvědí kůže. V České republice se akce koná celkem v osmi městech.

Slavnostní otevření nově zrekonstruovaného pavilonu Základní školy v Protivíně se uskuteční v pátek od 12.30 hodin. Škola má nová okna, střechu i fasádu.

V pátek se fotbalové Dynamo České Budějovice pokusí vykřesat poslední jiskérku naděje na záchranu Gambrinus ligy pro jižní Čechy. Na Střeleckém ostrově bude od 20.15 hod. hostit tým Hradce Králové. Jedině výhra nad Východočechy ponechá Dynamu šanci, že nesestoupí.

Hry bez hranic Novohradska, to je název zábavného odpoledne, při němž 
v netradičních disciplínách soutěží týmy z měst a obcí na Novohradsku: Benešov nad Černou, Horní Stropnice, Pohorská Ves, Dolní Dvořiště, České Velenice, Nové Hrady a Kaplice. Akce se koná v sobotu od 14 hod. v městském parku v Kaplici.

Týden na Táborsku uzavře krajské kolo Porty, která se v sobotu koná v sezimoústeckém letním kině a přivítá na scéně i hosty Ivo Jahelku a Vojtu Kiďáka Tomáška. Soutěžní folk a country přehlídka začíná ve 14 hodin.

V neděli skončí opravy komunikací u viaduktu 
v Rudolfovské třídě v Českých Budějovicích. Cílem stavbařů je, aby bylo možné 
v neděli 12. května přes den postupně zapnout nově vybudovanou světelnou signalizaci, otevřít viadukt a dopravu pod viaduktem od 13. května opět umožnit v plném rozsahu.