V pondělí 17. prosince v 15 hodin se v Táboře sejdou zastupitelé na svém 2. zasedání (v zasedací místnosti č. 410, Husovo náměstí č. p. 2938). Na programu mají především schválení rozpočtu na příští rok. Řešit budou mimo jiné také spolufinancování ztráty městské hromadné dopravy či rekonstrukci sportovního a plaveckého stadionu.

V úterý 18. prosince porota ochutná a vybere nejlepší vánoční perníček v soutěži pořádané Prachatickým deníkem a společností KreBul. Soutěžící mají možnost přinést napečené perníčky do KreBulu v Domě na křižovatce v Prachaticích. Odpoledne porotci začnou ochutnávat.

Dalším hostem projektu Dál nic?! bude ve středu od 19 hodin v táborské kavárně Jednota farářka Sandra Silná, která se nechala pokřtít až na vysoké škole. Dva roky nato již vedla farnost v Praze. První tetování její tělo ozdobilo ve třiatřiceti letech, teď plánuje deváté. Sandra Silná je absolventkou psychosociálních studií a judaistiky, chovatelkou včel, studentkou pivovarnictví a environmentálních studií.

Radní Strakonic budou ve středu jednat o rozpočtovém provizoriu po dobu neplatnosti výsledků komunálních voleb z letošního října. Jednou z možností je takzvaná „jedna dvanáctina“ letošního schváleného rozpočtu. Ten byl pro letošek asi 565,7 milionu korun.

O městském rozpočtu na příští rok budou ve středu od 18 hodin rozhodovat zastupitelé v Miroticích a v pátek od 17 hodin také v Mirovicích. Jednání zastupitelů se uskuteční v budovách radnic. V Miroticích budou projednávat také například dotační programy z Ministerstva pro místní rozvoj a z Jihočeského kraje, ale i návrh úhrady splátky za koupi fary s pozemkem od římskokatolické církve.

V rámci rekonstrukce návratu prezidenta Osvoboditele z exilu před sto lety přijede Tomáš Garrigue Masaryk v pátek v 15.33 hodin historickým vlakem do Českých Budějovic. Přes Lannovu třídu se vydá kočárem na náměstí Přemysla Otakara II., kde pronese proslov a budou se s ním moci vyfotit občané. Nebude chybět přijetí na radnici a přenocování v krajském městě. V cestě do Prahy bude prezident pokračovat v sobotu v 7 hodin z nádraží.

V sobotu se v dačickém městském klubu Béčko v kulturním domě Beseda uskuteční Vánoční party. Vystoupí při ní „vánoční kapela“ a dětský pěvecký sbor dačické umělecké školy. Na akci, která se koná od 18 hodin, je možné donést zabalený dárek a vyměnit ho pod stromečkem za jiný.