Lukáš, kterému nikdo neřekl jinak než Tybi, byl nadaný sportovec, který sportem žil. Miloval kolo, běh, hory a především svoji rodinu a přátele. Osudným se mu stal výlet na vrchol hory Ötscher v Rakousku. Vydal se tam spolu s dalšími dvěma kamarády v pátek 17. listopadu.

„Lukáš se při sestupu kvůli nepříznivému počasí ztratil svým dvěma kamarádům z dohledu, i když šel jen pár metrů před nimi. Prostě byl najednou pryč. Pravděpodobně někam špatně šlápl, spadl a udeřil se do hlavy,“ popsala pravděpodobnou verzi události Lukášova přítelkyně Aneta, která si podle svých slov zažila chvíle až hysterického strachu. Rozjela se rozsáhlá pátrací akce, která přinesla smutný výsledek. Druhý den našli pátrači Lukáše bohužel bez známek života.

Rodina z Jindřichova Hradce kvůli nešťastné nehodě ze dne na den přišla o partnera, oporu a především tatínka. Lukášova přítelkyně Aneta momentálně prožívá nejtěžší období života.

„Situaci zvládám jen díky kamarádům a rodině,“ řekla Deníku. Pro své dva malé synky, šestiletého Šimonka a čtyřletého Kubíka, byl Lukáš velkým vzorem. „Uměl s nimi vesele divočit. Přesně tak, jak to tatínkové dělají. Měl kolem sebe spoustu přátel. Nikdy nezkazil žádnou srandu. Zkrátka, kde se objevil on, bylo o zábavu postaráno,“ zavzpomínala známá rodiny Hanka, která se rozhodla pomoci a založila na pomoc Lukášově rodině sbírku na platformě Donio.

Přispět je možné zde: https://www.donio.cz/za-tybiho

„Pojďme společně podpořit jeho statečnou přítelkyni Anet, která zůstala sama s dvěma malými dětmi. I přes to se snaží být pro Šimonka a Kubíka vším. Tybiho rodině tatínka a partnera nic nenahradí. Jediné, co pro ně v tuto chvíli můžeme všichni udělat, je přispět finančně a pomoci jim předejít finančním potížím matky samoživitelky,“ napsala zakladatelka sbírky. 

Sbírka na Doniu začala teprve od 1. prosince a zapojily se do ní už téměř čtyři stovky lidí, kterým není osud rodiny lhostejný. „Peníze ze sbírky budou věnovány Tybiho rodině, konkrétně jeho přítelkyni a dvěma malým synkům, na chod domácnosti, splácení hypotéky, běžných potřeb jako je hygiena, jídlo, oblečení a vzdělání dětí,“ přiblížila účel sbírky přítelkyně rodiny Hanka. Sbírka za Tybiho potrvá do konce ledna.