„Svou matku jsem nezabil. Jsem nevinný," říká Jan S. s tím, že vůbec netuší, kdo mohl jeho matce ublížit.

Ono osudné ráno šla žena vyvenčit psy. Měli jich hned několik. Stejně jako její manžel totiž pracovala v bezpečnostní agentuře a psy k práci potřebovali. Žena s manželem, jedním ze synů a svou matkou bydlela v domku poblíž Myšence nedaleko Protivína. Když se žena dlouhou dobu nevracela a psi běhali bez své paničky, začala ji rodina, policie i hasiči hledat. Večer se jim pak naskytl strašlivý pohled. Našli ženu, která ležela obličejem ve vodě. Měla poničené oblečení a poranění například vzadu na hlavě.

Policie případ začala vyšetřovat a obžalovaný byl nakonec ženin syn Jan, který v té době pracoval v Domově dětí a mládeže.

„Ta práce mne velmi baví. Děti jsem učil například historický šerm, který je můj velký koníček," vypovídal v úterý u soudu obžalovaný.

Soud v úterý také vyslechl jeho otce, který se za syna postavil.

„Se ženou jsme spolu byli 25 let. Neměli jsme žádné vážné spory. Neměla je ani se synem," řekl v úterý u soudu smutně otec obžalovaného s tím, že pořád přemýšlí, proč něco takového někdo jeho ženě udělal. Že by mamince ublížil syn, ale prý určitě vylučuje.

Také syn řekl, že s matkou žádné vážnější konflikty neřešil.

„Dohady byly třeba jen kvůli uklízení. Nic velkého," řekl obžalovaný. „Byla hodná," řekl o matce.

Soudkyně se také ptala, proč vyprali oblečení, které měli při hledání na sobě. To zdůvodnil otec obžalovaného tím, že oblečení bylo mokré a nechtěl ho nechat v koši na prádlo.

Soud musí v tomto případě ještě vyslechnou řadu svědků a znalců. Pokud obžalovaného odsoudí, hrozí mu až 18 let za mřížemi.