Letos na podzim uběhnou dva roky od chvíle, kdy byl revitalizován Ktišský rybník. V tu chvíli budou moci být do nádrže znovu vysazeny ryby. Nádrž už před svým vypuštěním sloužila jako revír Českého rybářského svazu. Do užívání sportovním rybářům se už ale ani po vysazení ryb podle místních nevrátí. Ktišští by totiž chtěli nádrž využívat sami, a to jako soukromý revír. Jak ale informoval účetní obce Stanislav Pöschl, bude ještě na rybníce tři roky fungovat zvláštní režim rybolovu.

„Podle všeho by se mělo na rybníce smět chytat už příští rok. Rybolov bude ale omezen především tím, že množství nasazených ryb nebude příliš velké. Podle toho bude také stanovena přiměřená výše ceny povolenky," uvedl Stanislav Pöschl s tím, že znovu se režim rybolovu změní až po dalších třech letech. Tou dobou už budou násady vysazené letos na podzim dostatečně vzrostlé a kapacita rybníka se zvýší.

„Po třech letech snad také bude možné nasadit do rybníka i větší ryby, které by zvýšily jeho atraktivitu mezi sportovními rybáři," uvažoval účetní obce a připomněl, že už v letošním roce by místní chtěli začít budovat zázemí, které budou moci u rybníka využívat nejen rybáři, ale i ostatní, kteří budou chtít v blízkosti rybníka trávit svůj volný čas. V letních měsících bude totiž rybník sloužit jako rekreační nádrž. A milovníci vody a koupání se tady už v brzké době dočkají vybudování nové písečné pláže. „Písek by měl být navezen do konce letošního června. Plánujeme zde ale vybudovat také sociální zařízení a stánek, o jehož provozování se nám už hlásili někteří zájemci," konstatoval Stanislav Pöschl. Ktišský rybník by tak znovu po letech mohl nabízet to, co mu ničivé povodně před lety vzaly.

Ktišský rybník
Rybník býval součástí revíru Brložský potok 2, který spravovala MO ČRS Křemže. Po vypršení nájemní smlouvy se ale místní rozhodli rybník již nepronajímat, v budoucnu by měl být soukromým revírem s obsádkou kapra, lína, bílé ryby a dalších druhů ryb. Rybník s rozlohou přes šest hektarů bude ale sloužit i k rekreaci, písečná pláž zde vznikne již letos.