Českobudějovičtí dopravní policisté za čtyřiadvacet hodin řešili hned dva střety aut s chodkyněmi na vyznačených přechodech pro chodce.

Ve čtvrtek dopoledne v 10 hodin vyjížděli strážci zákona z dálničního oddělení Borek do Českých Budějovic, na Pražskou třídu v blízkosti nákupního centra IGY. Tam měli nahlášený střet řidiče osobního auta a chodkyně.

Mluvčí policistů Milan Bajcura přiblížil: „Policisté dle zajištěných důkazů na místě zjistili, že mladá dívka přecházela po přechodu s ostatními občany na zelený signál. Na to však zřejmě nereagoval řidič Hyundaie a dívku srazil. Ta po střetu utrpěla zranění, se kterým ji Zdravotnická záchranná služby Jihočeského kraje transportovala do nemocnice. U řidiče byl proveden test na zjištění návykových látek – alkohol a drogy – s negativním výsledkem.“

Vykácený prostor u Českých Budějovic u odbočky ze silnice I/20 do Hluboké nad Vltavou.
VIDEO: Chystá se stavba obchvatu Dasného a Češnovic. Už začali kácet stromy

Druhý podobně nepěkný případ se odehrál v pátek po šesté hodině ranní v Týně nad Vltavou, na silnici mezi benzinkou a mostem přes Vltavu.

Budějovičtí dopravní policisté na místě zjistili, že řidič osobního auta Ford C-Max přijížděl ve směru od obchodních domů. „Pravděpodobně se plně nevěnoval řízení a na přechodu pro chodce od ulice Žižkova přehlédl přecházející ženu, kterou srazil. Ta po střetu utrpěla zranění, které si vyžádalo příjezd zdravotníků a následný převoz do nemocnice,“ informoval Milan Bajcura. Doplnil, že ani v tomto případě nebyla v dechu a v slinách řidiče zjištěna přítomnost návykových látek.

„V té souvislosti připomínáme zvýšenou obezřetnost u přechodů pro chodce a to jak ve městě, tak i mimo něj,“ varoval mluvčí.