Blatná – Přes dvě stovky historických automobilů a stovku motocyklů bylo k vidění v sobotu 30. července v Blatné. Po spanilé jízdě městem se všechna vozidla sjela na náměstí J. A. Komenského, kde si je mohli přihlížející v klidu a pečlivě prohlédnout.

Byla zde vystavena vozidla české i západní výroby určená ke všem možným účelům. Nechyběly ani vojenské, policejní či hasičské vozy. Mezi motocykly se nejvíce objevovala značka domácí výroby ČZ a Jawa.

Návštěvníci se zájmem zkoumali vystavené exempláře, někteří se s nimi fotili a ti, kteří měli štěstí, si poslechli příběh majitele, jak ke svému plechovému miláčkovi přišel.

O historické vozy jevily zájem nejen starší generace, ale i některé děti, které se vyptávaly rodičů na vystavená vozidla.

Velkým zážitkem byl pro návštěvníky postupný odjezd účastníků srazu. Některá vozidla měla menší problémy se startováním, jiná s couváním, které ovšem nebylo vinou řidiče, ale tím, že vůz zpátečku neměl.
Při zpáteční cestě domů se řidiči mohli setkat s diváky u silnice, kteří je nadšeně zdravili.

Anketa: Jak jste se dostal ke svému vozu?
Jan Stropek (Radošovice u ČB): Pro mě je to hlavně koníček. Vždycky se mi líbily staré automobily. Tento vůz Škoda 440 Spartak jsem dostal od svého prastrýčka. Pak jsem ho dlouhá léta opravoval, po částech mi to zabralo skoro šestnáct let. A teď s ním jezdíme na srazy a kocháme se.

Pavel Pavelec (Blatná): U nás je to rodinná záležitost. V tomto automobilu mě přivezl můj otec z porodnice. Toto auto koupil jen pár měsíců před tím, než jsem se narodil. Mám tady s sebou ještě všechnu původní dokumentaci, která se tenkrát ke koupi auta dávala.