Výstavu organizují Centrum ekologické výchovy Dřípatka a organizace A Rocha zastoupená Pavlem Světlíkem. Výstava trvá do pátku 22. září a celou dobu mohou zájemci využít mykologické poradny, která je letos zastoupena více než skvěle. Oborné rady totiž podávají jeden z nejlepší znalců hub v republice Václav Matějka, prachatický mykolog Vladimír Špatný a právě Pavel Světlík. Ti jsou schopni určit, co lidé v lese našli a mnohdy poradí i se zpracováním, když své rady vyladí o nějaký ten recept.

K vidění jsou známé, neznámé i vzácné druhy hub. Ve středu krátce před otevřením výstavy chyběla snad jen muchomůrka zelená. „Výjimečně tu je i hřib kaštanový,“ ukazoval Vladimír Špatný na houbu, která lze v najít jen velmi ojediněle. Vystavovat v prachatickém Muzeu loutky mohou všichni houbaři, kteří mají zájem. Stačí přinést neočištěné houby a předat je organizátorům výstavy.

S Vladimírem Špatným jsme mluvili zároveň mluvili o houbaření a letošní houbařské sezoně. Rozhovor s ním si můžete přečíst už zítra na www.prachaticky.denik.cz.

Kdy na výstavu hub?
Středa 20. září: 15 až 17 hodin
Čtvrtek 21. září: 8 až 17 hodin
Pátek 22. září: 8 až 16 hodin
Výstava se koná v Muzeu české loutky a cirkusu na Velkém náměstí v Prachaticích

close Speciál houby banner info Zdroj: Deník/Jan Lakomý zoom_in Speciál houby banner