Hrozil modelkám?

Po poplachu při show modelek.Televizní stanice ProSieben přerušila ve čtvrtek finále show "Germany's next Topmodel", v níž Heidi Klummová hledá nejvýraznější talenty modelingu. O titul usilovaly nejlepší čtyři kandidátky. Skoro 10 000 diváků televize vyzvala, aby opustili SAP-Arenu v Mannheimu. Průběžná textová zpráva na obrazovce a moderátor v hale zpočátku uvedli technické problémy. Krátce nato stanice potvrdila, že dostala hrozbu bombou. Mnoho diváků zpanikařilo. Před halou už čekaly sanitky. Mluvčí policie řekla, že neměli žádné hlášení o bombě, vyklizení haly nařídil pořadatel. ProSieben po zbytek večera vysílala alternativní program. Prohledávání haly dokončila policie až v pátek k ránu a nic podezřelého nenalezla. Po náloži pátralo více než sto policistů a dva psi téměř čtyři hodiny. „Chybí také jakákoliv stopa po ženě, která ve 21.07 telefonicky stanici pohrozila bombou v Areně," napsala PNP

Hasil mlékem

Originálním způsobem si pomohl řidič nákladního auta v Kulmbachu. Když mu začala hořet pneumatika v důsledku přehřátého brzdového obložení, rychle reagoval a oheň začal hasit mlékem z cisterny, kterou vezl, napsala PNP.

Cestovné osvoboditeli

Most v Braunau za války.70 let po konci války navštívil 73letý David Barry místo, kde 5. května 1945 našel smrt jeho otec Clifford, americký voják, tehdy 30letý, který při postupu ze Simbachu na Braunau utonul v Innu společně s kolegou ve zbrani Richardem L. Feltem. Jejich identitu zjistil předseda historického spolku Braunau Florian Kotanko při pátrání v amerických archivech. Spolek po intenzivním hledání našel kontakt na Barryho rodinu v Massachusetts a pozval Davida s manželkou na oslavy 70 výročí německé kapitulace do místa, kde jeho otec přišel o život v posledních hodinách války.
Spolek požádal radu města Braunau k převzetí nebo podílení se na nákladech této cesty, ale ta to většinově odmítla. Začátkem týdne to jako zmařenou jedinečnou šanci otevřeně kritizoval třeba předseda „svazu kamarádů" s názvem Mírová akademie Braunau Helmut Bogner. Mírová akademie se rozhodla historickému spolku přispět třetinou z potřebných asi 3500 eur, ale našlo se více privátních dárců, kteří iniciativu spolku podpořili. Ve středu obrátilo i město a oznámilo, že na cestu Barryových přispěje, píší OÖN.
V pátek bude mít Barry v radničním sále tiskovou konferenci a odpoledne se zúčastní vzpomínky na oběti války a nacismu. Organizátoři by akt chtěli uskutečnit před Hitlerovým rodným domem, dodávají OÖN.