Jak informovala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová, účast na workshopu je vhodná pro ty, co mají chuť a odvahu stát se na pár hodin policistou. "Stačí se jen zaregistrovat a potom přijít v pátek 18. září od 8 hodin do areálu Sportovního klubu policie České Budějovice na Jiráskově nábřeží 999/25," upřesnila.

Po úspěšném prvním ročníku, který se uskutečnil v minulém roce, se rozhodli policisté Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje znovu dát možnost uchazečům z řad veřejnosti, aby si přišli vyzkoušet fyzické a psychologické testy nanečisto. "Pokud uvažujete o možnosti stát se policistou či policistkou a chcete si vyzkoušet práci u policejního sboru nanečisto, stačí se zaregistrovat na email: krpc.nabor@pcr.cz," doplnila Schwarzová podmínky.

Pokud zájemce splní fyzické testy, získá osvědčení, které je platné jeden rok a bude mu uznáno při přijímacím řízení do služebního poměru policisty. "Kromě přijímacího řízení se mohou zájemci, ale i návštěvníci z řad veřejnosti, těšit na ukázky nejrůznějších policejních činností. Budou si moci prohlédnout policejní techniku či si popovídat s kolegy, kteří již několik let slouží a můžou tak odpovědět na případné otázky," přiblížila průběh akce.

Veškeré potřebné informace pro nové uchazeče jsou zveřejněny na webových stránkách https://nabor.policie.cz/. "Zde se zájemci dozví vše o náboru, jaké jsou požadavky pro přijetí a také vše, co policie nabízí," vysvětlila s tím, že dotazy lze klást i telefonicky na číslo 606 762 294.

Práce u policie je dle jejích slov velmi zajímavá a různorodá. "Na to se může přijít v tento den kdokoliv podívat a přesvědčit se, zda na to také má," uzavřela Štěpánka Schwarzová.