Jeho dvě dcery a syn se po rozvodu vrálili se svou matkou na Slovensko, kde měla celou rodinu. Bylo jim tehdy mezi deseti a třinácti lety. „Občas jsem za nimi jezdil, ale nešlo to často, neměl jsem na takové cesty peníze. Jednou jsem je měl u sebe na prázdninách, ale pak to začalo nějak vychládat, až jsme se nevídali vůbec," popisuje Jiří Semenský.

Po letech zkoušel obnovit kontakt a začal dětem intenzivně psát. „Ani jsem nevěděl, kde jsou, nikdo mi to nechtěl říct. Pak mi jednou přišel dopis, že jestli se tam ukážu, tak mi přerazí nohy, tak jsem to zase nechal být," líčí.

Poslední impulz přišel až loni. To už byl se svou současnou partnerkou Marií Koptovou (58), která ho ve snaze najít své děti vždy podporovala. „Tehdy mu kamarád řekl, že existuje televize Šlágr. Samozřejmě si ji nechal naladit, což je mimochodem moje neštěstí," žertuje Marie Koptová. „Viděl jsem tam kapelu Kysucký prameň a to byl konec. Všechno se mi zase vybavilo a věděl jsem, že tam někde bydlí moje děti. Ta kapela mě na to prakticky navedla," vysvětluje Jiří Semenský.

Pak šlo všechno ráz naráz. „Rozhodli jsme se napsat do pořadu Pošta pro tebe. Adresovali jsme to rovnou do Bratislavy, protože do Prahy by to děti měly moc daleko, v případě, že by se rozhodly přijet," konstatuje Marie Koptová. Televize se ozvala a udala termín, kdy mají přijet. Bylo to loni v dubnu.

„Měli jsme tam zajištěný hotel, prošli jsme si Bratislavu a v neděli ráno se natáčelo. Oddělili nás, abychom se nemohli potkat. Já si z toho popravdě moc nepamatuji, bylo to hodně náročné," vzpomíná Jiří Semenský.

Na natáčení přijely obě dcery – Věra a Anna, avšak syn, jak se zde Jiří dozvěděl, zemřel. „Věra se smála a brečela zároveň, jak z ní spadlo to napětí, Anička mu akorát vyčetla, že za nimi víc nejezdil. Pak si ale padli do náručí," popisuje Marie Koptová za svého partnera. Jemu se při vzpomínce na tyto události začíná třást hlas a na několik minut přestává mluvit.

„Po natáčení jsme s nimi poseděli, ale museli jsme se ještě ten den vracet autobusem do Čech, takže jsme si vyměnili čísla a hned druhý den nám volali a voláme si dodneška," říká Marie.

V srpnu byli oba na Slovensku na svatbě Jiřího vnučky, v lednu tam jeli na návštěvu. „Věra věděla, že mám rád Kysucký prameň, a tak je pozvala na svatbu, aby zde pro mě zahráli. Bylo to ohromné překvapení," připomíná Jiří Semenský už příjemnější období. Na Slovensku má celkem tři vnučky a jednoho vnuka.

Na svatbě se setkal také se svou bývalou manželkou. „Vůbec jsem ji ani její sestru nepoznal, hodně se změnily. Řekli jsme si tam své a dohodli se, že za minulostí uděláme tlustou čáru," uvádí.

„Poprvé se mi obrátil život, když jsem potkal Marušku, podruhé když jsem našel dcery," zakončuje svůj příběh Jiří Semenský, který se rozhodl po roce od setkání s dcerami uspořádat taneční zábavu, kde zahraje pro něj osudová kapela Kysucký prameň. Uskuteční se 26. dubna v Boudách.