Zítra vyjede z Vimperka opět silvestrovský vlak. Hned několik spojů se vydá na Kubovu Huť, kde nebude chybět například občerstvení. Tentokrát se organizátoři zaměřili na kriminalistické téma.

Z Písku, Milevska, Dobevi a Putimi mohou lidé v poslední den roku vyrazit na silvestrovský pochod. Písečtí vyrazí v 9.30 hodin na Mehelník, v Milevsku povedou cesty do okolí Bernartic a Přeštěnic. Dobevští jdou na Velký Kamýk a Putimští do hůreckých lesů.

Silvestrovský koncert populární českokrumlovské kapely Papouškovo sirotci na náměstí Svornosti je naplánován na dobu před a po půlnoci.

Sportem můžete na Táborsku oslavit i nástup roku 2014, a to 11. ročníkem novoročního běhu kolem Sídliště nad Lužnicí v Táboře. Závod pro děti i dospělé začíná ve 12 hodin registrací běžců, první start u hotelu Relax si ve 13 hodin odbudou nejmladší kategorie, hlavní závod mužů a žen vypukne o hodinu později.

Tradiční ohňostroj nad strakonickým hradem začíná ve středu v 18 hodin. Již odpoledne v 16 hodin se u lávky pod pivovarem budou otužilci koupat v Otavě.

Také v Jindřichově Hradci, Třeboni i Nové Bystřici obyvatelé přivítají rok 2014 novoročním ohňostrojem. Zatímco na jindřichohradeckém náměstí Míru začne proslovem starosty a krátkým videoohlédnutím již v 17 hodin. V Třeboni a Nové Bystřici je začátek plánovaný od 18 hodin.

Zpříjemnit si nezvykle dlouhé vánoční prázdniny mohou školáci, ale i jejich rodiče návštěvou Státního hradu Nové Hrady. Ten se po sérii adventních prohlídek otevírá mimořádně také ve čtvrtek a v pátek. Prohlídky zimních okruhů začínají vždy v 10, 11, 13, 14 a 15 hodin.

V sobotu se v Plané nad Lužnicí za sokolovnou v poledne ponoří do chladné Lužnice milovníci otužování a celá sobota pak bude v Plané věnována domácímu hospici Jordán. V 10 hodin 
v knihovně se pro něj koná dobročinný bazar, v 15 hodin 
v obřadní síni vernisáž obrazů tří autorů spojená s dražbou jejich děl, v 16 hodin se pak můžete na cokoli zeptat pracovníka hospice při besedě 
v knihovně a v 18 hodin den otevřených srdcí pro domácí hospic Jordán ukončí benefiční koncert místních pěveckých sborů Harmonie a Strýctec v kostele sv. Václava.

Město Vyšší Brod zve na sobotu na odpolední výšlap 
s jedinečnou možností nahlédnout do interiéru poutního kostelíka na Maria Rast Am Stein a obrazárny nebo k návštěvě krásného, ale opomíjeného místa – obelisku doktora Nitsche, významného starosty Vyššího Brodu.