Podle policejní mluvčí Lenky Krausové byla nehoda ohlášena v 7.36 hodin. "Autobus jel po hlavní směrem na Jindřichův Hradec a z vedlejší mu pravděpodobně nedal přednost řidič osobního vozidla kia. Zraněnou spolujezdkyni odvážel vrtulník letecké záchranné služby a dvě zraněné osoby byly i v autobuse," sdělila Deníku policejní mluvčí.

Jak upřesnila mluvčí jihočeské záchranky Zuzana Fajtlová, při střetu se zranilo pět lidí. "Dvě osoby cestující v osobním autě utrpěly lehká poranění a po ošetření byly převezeny na urgentní příjem Nemocnice Jindřichův Hradec. Třetí zraněná z auta utrpěla středně těžká poranění trupu a hrudníku a po poskytnutí akutní péče byla letecky transportována do českobudějovické nemocnice. Dále jsme ošetřili dva cestující z autobusu s lehkým až středně těžkým poraněním hlavy, kteří byli po zajištění stavu převezeni taktéž na urgentní příjem hradecké nemocnice," sdělila Zuzana Fajtlová.

Zdroj: Deník/Jana Urbanová

Nehoda se stala v blízkosti původní zatáčky u křižovatky na Příbraz. Právě tato zatáčka byla v minulosti místem řady dopravních nehod.

Obchvat Dolní Lhoty se řidičům otevře o dva měsíce dřív.
VIDEO: Obchvat Dolní Lhoty je hotový. Ve středu ráno ho projedou první řidiči

U takové nově otevřené stavby musejí být řidiči být zvlášť opatrní a bedlivě sledovat značení. "Bylo by potřeba, aby řidiči respektovali dopravní značení a dávali pozor. Je to nově otevřený obchvat a bohužel lidé jsou stále zvyklí jezdit podle starého režimu, který tu fungoval ještě před týdnem. Měli by si uvědomit, že teď už je to tady jinak," apeloval za firmu Swietelsky, která obchvat stavěla, Vít Sirotek.