Nové dresy píseckým fotbalistům k radosti z výhry nepomohly

Písek - Česká fotbalová liga pokračovala 2. kolem, v jehož rámci se po úvodní porážce v Králově Dvoře Písečtí poprvé představili vlastním fanouškům. K Otavě přijel nepříjemný Benešov, v jehož táboře se před startem soutěže událo několik významných změn, ale na herní projev to, zdá se, velký vliv zatím nemá. Hosté si totiž z Písku odvezli dva body.

19.8.2018

FC Písek - SK Benešov 3:4 pen. (1:1). Pen.: 4:5Foto: Deník / Petr Brůha

Domácí vyběhli na trávník ve zbrusu nových dresech a chystali se na svižný úvod, jenže už ve 3. minutě museli řešit nepříjemnost v podobě inkasované branky. Po pravém křídle se rozběhl Petr Hampl, kterého už nikdo z píseckých zadáků nedokázal zastavit. Hampl si to namířil přímo do pokutového území a přízemní střelou na zadní tyč otevřel skóre - 0:1.

Žlutomodří se z brzkého úderu chvilku vzpamatovávali, ale postupem času přebírali iniciativu a snažili se přelstít benešovskou obranu. V 15. minutě vyslal nebezpečný pokus, který nadělal brankáři Tetourovi starosti, Daniel Petřík, jenže ukazatel skóre zůstal na stejných hodnotách. A to i o dvě minuty později, kdy mohlo být ještě smutněji, protože hostující útočný výpad skončil na tyči brány Kamila Hajduška.

Ve 25. minutě zpracoval Daniel Petřík centr přímo před kapitána Václava Milce, jenže jeho pokus mířil vedle. Když se následně hlavou neprosadil ani sám Daniel Petřík a přímý volný kop Aleše Hanzlíka skvěle zlikvidoval David Tetour, museli si diváci počkat až do 41. minuty, kdy konečně přišlo vyrovnání z kopačky Dušana Pince - 1:1.

Po návratu z kabin byli dále aktivnější domácí, jenže hráči Benešova byli neustále připraveni zaútočit z rychlého protiútoku. V 63. minutě přišel nejkrásnější okamžik zápasu. Martin Held se odhodlal ke střele z dvaceti metrů a padajícím pokusem překvapil všechny včetně hostujícího gólmana 2:1.

Zdálo se, že se žlutomodří nadobro ujmou režisérské taktovky a utkání dovedou k přesvědčivé výhře, opak byl však pravdou. V 69. a 77. minutě hry se totiž znovu ozval střelec sobotního duelu Petr Hampl, který svým druhým a třetím gólem vrátil vedení zpět na stranu Benešova - 2:3.

Na branky bohaté střetnutí ještě nekončilo. Hned tři minuty po hostujícím obratu se v obrovské šanci před Tetourem objevil Antonín Presl, ale přihrávku od Dušana Pince nevyužil a z pokračující akce mířil hlavou nad Aleš Hanzlík. Domácí se však přeci jenom dočkali. V 85. minutě dal konečnou podobu skóre po devadesáti minutách Antonín Presl z penalty nařízené po ruce hostujícího Patrika Švantnera - 3:3.

Žlutomodrá domácí premiéra tak vrcholila penaltovým rozstřelem, jehož průběh ovlivnil hned úvodní nezdar Martina Helda. Zbylí exekutoři uspěli a Benešovští tak odjížděli od Otavy rozhodně spokojenější. Na cestu si přibalili dva body. V Písku zůstal jeden.

FC Písek - SK Benešov 3:4 pen. (1:1). Pen.: 4:5

Brnaky: 42. Pinc, 63. M. Held, 85. Presl (pen.) – 3., 69. a 77. Hampl.

ŽK: 1:4 (85. Presl – 29. Zákostelský, 81. Vrňák, 83. Turek, 84. Švantner).

Rozhodčí: Paták – Štrincl, Košan. Delegát: Peteřík.

Diváků: 385.

Sestava FC Písek: Hajdušek – Benetka, Vacovský, Holý, Hanzlík – Milec – Petřík (61. Presl), J. Held, Voráček (74. Hrachovec) – M. Held, Pinc.

Sestava SK Benešov: Tetour - Vosáhlo, Filip (88. Balata), Pedro, Zákostelský, Čapek, Švantner, Hampl (89. Rataj), Vrňák, Brokeš (76. Turek), Balata.

Autor: Petr Brůha

19.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

Výroba - Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě pomocný 9 150 Kč Ostatní pomocní pracovníci ve výrobě pomocný pracovník/ce v lahůdkářské výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9150 kč, mzda max. 10500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se přípravu pro lahůdkářskou výrobu (vaření, loupání brambor, krájení zeleniny, smažení, apod). , Pracovní poměr na dobu určitou bude možno dle dohody prodloužit. Pouze pro osoby s I., II. a III. stupněm invalidity., KONTAKT: telefonicky Po-Pá 7:00-14:30hod., Tomanová Aneta, tel.: 730149461. Pracoviště: Calla int. spol. s r.o. - pracoviště radošovice, 386 01 Strakonice 1. Informace: Aneta Tomanová, +420 730 149 461. Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zpracovatelé ovoce, zeleniny a příbuzných produktů 14 000 Kč Zpracovatelé ovoce, zeleniny a příbuzných produktů pracovník pro zpracování zeleniny. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracovní poměr na dobu 1 roku s možností prodloužení., VÝHODY: příspěvek na stravování., KONTAKT: v případě zájmu zasílejte písemnou nabídku na e-mail: info@jzelenina.com, Dotazy na tel. 603 228 465-6. Pracoviště: Jihočeská zelenina a.s., Staropoštovská, č.p. 1080, 389 01 Vodňany. Informace: Životopis, . Výroba - Výroba Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 15 000 Kč Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci zpracovatel masa. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 11. Poznámka: Práce v chladu, fyzicky namáhavá práce (zvedání beden, zpracování drůbeže), KONTAKT: telefonicky v době od 9-15hod., Drahun Volodymyr, tel.: 776513442. Pracoviště: Silos.km. s.r.o. - pracoviště vodňanská drůbež a.s., Radomilická, č.p. 886, 389 01 Vodňany. Informace: Volodymyr Drahun, +420 776 513 442. Výroba - Výroba Montážní dělník 21 000 Kč Montážní dělníci výrobků ze dřeva a příbuzných materiálů pracovník pro práci s nábytkem. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o ruční olepování, montáž nábytku, Znalost montáže nábytku a předmontáže výhodou, vyučení v oboru truhlář výhodou, Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok, po té možnost prodloužení., Pracovní doba od 5:30-14:00 hod. (začátek možno posunout i od 5:30hod.), Zaměstnaencké výhody: stravenky, KONTAKT: Voják Jan, tel.: 606 766 489, e-mail: vojak@lamivex.cz. Pracoviště: Lamivex s.r.o., Za Pilou, č.p. č.e. 1328, 386 01 Strakonice 1. Informace: Jan Voják, +420 606 766 489.

Ve středu bude Kabelkový veletrh Deníku pokračovat. Poprvé se uskuteční také v Písku. A vybírat bude z čeho.