„Všechno ukazuje na to, že jde o Malinu, jednoznačně identifikována ale ještě není," citoval list mluvčího policie. Vnější podoba a oblečení tomu nasvědčují, ale tělo bylo dlouho ve vodě a vzhledem k nastalým změnám bude nezbytné molekulárněgenetické vyšetření. Ještě v pátek byla mrtvá pitvána v institutu právní medicíny Univerzity v Erlangenu-Norimberku. Zatím nebyly zjištěny známky cizího zavinění či násilí, píše PNP.
Tělo plovoucí po vodě našla kolemjdoucí asi sto metrů po proudu za mostem přes Dunaj a alarmovaní hasiči je vytáhli. Odpoledne policie sdělila, že podle zatimního stavu vyšetřování se mladá žena utopila.
V určité fázi pátrání se prověřovala také možnost, že Malinu jako stopařku odvezl neznámý řidič do Čech.

Podváděný manžel zaplatí detektivovi

Manžel-"paroháč" z Grieskirchenu měl podezření na nevěru manželky a najal si detektiva, kterého nasměroval podle informací získaných z facebookové korespondence dvojice. Ten uspěl a milence načapal in flagranti. Nevěrnou choť svůdce vyzvedával firemním autobusem a naložil ji do nákladního prostoru. Odjeli na parkoviště, kde se řidič vydal dozadu, a užívali si. Jak detektiv vypověděl u soudu, bus se vždy po určitou dobu více či méně pohupoval. Za hodinu až za hodinu a půl muž přesedl k volantu a odjeli.
Detektiv naúčtoval objednavateli nakonec 3600 eur a ten je chtěl od cizoložníka nahradit – věděl prý, že se stýká s vdanou ženou. Nakonec případ skončil u soudu, a ten ve dvou instancích rozhodl, že onen „náhradník" musí uhradit jak výdaje na detektiva, tak všechny soudní náklady. Privátní „očko" podle soudu přesvědčivě dokázalo, že došlo k manželskému rozvratu, píše PNP. Žalobce měl z facebookové korespondence odůvodněné podezření a zvláštní zájem na zjištění pravdy, k čemuž si najal detektiva.
Milenci u soudu poměr zapírali, žena prý pro muže jen překládala. „Že se tak dělo zrovna v nákladovém prostoru firemního busu a na odlehlých parkovištích místo v kanceláři, to měl soud za nevěrohodné," uvedl deník. Oba cizoložníky potrestal za křivé výpovědi třemi měsíci odnětí svobody podmíněně. Obviněný muž má celoživotní povinnost manželce, která se s ní taky rozvedla, přispívat na výživu, uzavřel list.

Zabavují automaty

Od začátku roku bylo v oblastech Lince a Welsu při 56 kontrolách barů zabaveno na 290 ilegálních výherních automatů, píší OÖN. Byly odvezeny a uloženy v depozitním skladu. Kromě toho úřady třináct provozoven uzavřely a ve dvou případech uložily pokuty 15 000 a 25 000 eur. „V jednom lineckém lokále bylo při třech kontrolách zabaveno celkem 52 přístrojů," uvádí list.

Když klučinovi došel olej…

Hlídku policejní inspekce Ingolstadt upoutal ve čtvrtek večer zcela zvláštní účastník silničního provozu. „Na cestě k benzinové stanici bylo dítě na šlapacím traktoru," zaznamenala PNP.
Policisté chlapce zahlédli kolem 21. hodiny s traktůrkem na kraji silnice. Na facebooku pak kontrolu popsali. „Když se ,řidiče´ ptali, kam míří, pětiletý jim odpověděl: ,K pumpě. Došel mi olej…´ Na své stránce policie dodala, že po kontrole řidiče a vozidla mladého muže doprovodila k matce. Přitom se ukázalo, že ztrátu synka ještě vůbec nezaznamenala – odešel z bytu oknem…
Jeden ze čtenářů této policejní stránky se vtipně zeptal, jestli traktoristovi na pumpě olej dolili, a policisté odpověděli: Jasnočka, jel jako čerstvě namazaný…

Stařenka uhádla miliony

Díky intuici a vykladačce karet se 70letá paní z Dolního Bavorska stala milionářkou, a to hned šestinásobnou, napsal pasovský list. V sázce 6 ze 49, obdobě naší sportky, trefila šest správných a superčíslo k tomu, takže vyhrála jackpot 5 896 028,60 eura.
Odkud přesně je, to lotto nesmělo sdělit, ale jak k výhře přišla, to je známo. Firmě Lotto Bayern osaměle žijící důchodkyně uvedla, že jí přítelkyně na silvestra vykládala karty a prorokovala jí výhru. Prozradila také, jak s penězi naloží. Velkou část chce rozdělit neteřím a synovcům a něco taky dá kartářce, která jí výhru prorokovala. Zbytek investuje do cestování po městech a do wellnessové dovolené. „Lotto už prý sázet nechce. Řekla: Mně tahle výhra stačí do konce života a ještě po něm," končí PNP.

Nevídaní červi

U sousedů zkoumají dešťovky…

Vědci z oboru agrární ekologie Bavorského úřadu pro zemědělství našli u Kirchweidachu v okrese Altötting dva druhy dešťovek v Německu dosud neznámých, informuje PNP. První nález Octodrilus pseudolissaensioides a Proctodrilus ophistoductus doplnil seznam německých dešťovek na 49, uvedl list.
Oba nové druhy vědci přiřazují k obyvatelům tzv. minerální vrstvy. Na rozdíl od hluboce „vrtajících" červů jako Lumbricus terrestris nebo těch, kteří žijí v horních organických vrstvách, „mineralisté" více či méně křižují zeminou a významně tak přispívají k jemnému promíchávání půdy. Asi šest až jedenáct centimetrů dlouhý šedý Octodrilus byl nalezen už v roce 2014, výrazně menší (2,5-7,5 cm) Proctodrilus ophistoductus objevili až loni na podzim.

Když se kočky přemnoží…

Klášterní obec St. Oswald má čtyřnohý problém – běhá v ní příliš mnoho volně žijících koček. Odhadem je jich asi padesát, které se zdržují především ve stodole v klášterním areálu a kolem ní. „Z důvodu obecné bezpečnosti a pořádku" teď přichystala správa obce opatření k utlumení množení koček, napsala PNP.
V pondělí a v úterý přijedou kočky odchytávat do pastí pomocníci z útulku zvířat ve Wollabergu a pak je nechají veterinářem sterilizovat. „Pokud budou kočky hladové, usnadní to jejich odchyt. Proto obecní správa prosí ,kočičí pečovatele´ , aby je od soboty už nekrmili. A majitele koček žádá, aby své domácí ,tygry´ nenechali běhat venku, jinak by mohli být omylem taky odchyceni," uvedl list.

Jak rozdělí fotbalistům televizní peníze

Fotbalová rakouská bundesliga se dohodla na novém klíči rozdělování příjmů z budoucí smlouvy s televizní stanicí. Od sezony 2018-19 bude 30 procent čistého výnosu rozděleno stejně mezi dvanáct klubů oberhausu, 20 procent bude rozděleno přes tzv. „rakouský hrnec" klubům podle počtu nasazovaných domácích hráčů, o 30 % se rozdělí kluby podle dosažených bodů (bez play-off) a o 20 % podle počtu diváků, popisují OÖN.
Před „porcováním medvěda" bude z utržených prostředků z televizních přenosů neupřesněná částka převedena druhé lize. Sestupující klub z oberligy dostane podporu 250 000 eur, pokud se úspěšně zúčastní licenčního řízení pro nejvyšší soutěž.
Kluby, jejichž hráči budou hrát za národní tým, dostanou mj. 2000 eur za každý start každého reprezentanta.
Aktuální televizní smlouva svazu vyprší s koncem sezony 2017-18 a nyní je připraveno vypsání nové oferty. Počítá se, že nejpozději letos na podzim bude o vysílacích právech rozhodnuto.