Tradiční sporty jako volejbal, běh či plavání, ale i ty méně známé, jako je například veslování, travní lyžování či v této době velmi populární workoutové zdolávání překážek. A to všechno úplně zdarma.

Již 9. ročník Lipno Sport Festu se koná od 15. do 22. srpna. Pod rukama zkušených závodníků a trenérů je možné se naučit například správnému veslování nebo moderní jízdě na paddleboardu. V prostoru pod lipenským Aquaworldem se odehrávají všechny stěžejní akce letošního ročníku, program je ale rozprostřen do celého lipenského areálu. Ten kulturní vyvrcholí pátečním koncertem přední české zpěvačky Anety Langerové.

„I letos se nám podařilo obohatit tradiční program předchozích ročníků novinkami a zajímavostmi. Aktivní prožití letních dní na Lipně se sportem pro celou rodinu je naším hlavním cílem. Během Lipno sport festu si můžete zazávodit, ale i si zacvičit, zaběhat a zahrát různé hry jen pro radost. Zajímavou podívanou budou určitě i závody dračích lodích, které se letos výjimečně k našemu festivalu připojí,“ uvedla olympijská vítězka a spoluorganizátorka festivalu Kateřina Neumannová.

Zvučná jména obohatí sportovní týden

Známé tváře a úspěšní sportovci přijíždějí i letos předat své zkušenosti a podělit se o zážitky ze svých tréninků a závodů. Olympionik Václav Chalupa tradičně učí lidi veslovat, fitness instruktorka Hanka Kynychová bude tři dny cvičit, zaplavat si bude možné i s paralympionikem Arny Petráčekem. Svůj um na travnaté sjezdovce předvede také mistr světa v travním lyžování Jan Němec.

Bohaty doprovodný program nejen s lišákem Foxem

Ke sportu bude také po celý týden, zejména malé návštěvníky, vybízet maskot lipenského areálu lišák Fox. Se svým animačním týmem je připraven děti zabavit i pobavit. „Každý den je nabitý nejen sportovními kurzy, závody a ukázkami, ale také zábavou s našim oblíbeným Foxem. Pravidelně se s ním můžete potkat v animačním stanu a také při každodenní lišákově diskotéce,“ doplnila informace o doprovodném programu mluvčí Lipna Olga Kneiflová. Připomněla také tradiční pohádky pro děti a páteční koncert Anety Langerové, který bude vrcholem kulturního programu festivalu.

Pátek bude patřit handicapovaným

Protože sport je pro všechny bez ohledu na věk, pohlaví či omezení, bude celý páteční program festivalu věnován handicapovaným sportovcům. Centrum Paraple si připravilo například trenažér na handbike i paddleboardy se sedačkou. Všichni plavci pak mohou poměřit své síly s paralympionikem Arnym Petráčkem.

„Jsem ráda, že se i letošní ročník bude moci uskutečnit. Zdraví životní styl a fyzická kondice je to nejvíc, co pro své zdraví můžeme udělat. Podpora všech partnerů je pro nás velmi důležitá. Společnost ČEZ celé akci pomáhá nejen finančně, ale i svými aktivitami, jako jsou paddleboardy, Energy zona a Oranžové kolo, jehož výtěžek jde opět na charitu.“, doplňuje Kateřina Neumannová.

Celý program Lipno Sport Festu najdete zde (https://www.lipno.info/akce/1662-lipno-sport-fest-2020.html).