Jako jedna z prvních zahájila svůj celodenní maratón tradiční růžičková koleda v Ločenicích. První zmínky o koledování zde mají v obecní kronice z roku 1895, o tom, že budou pokračovat i v dalších letech svědčila dětštká koledai, která doprovázela mužskou.

 Řípec u Veselí nad Lužnicí každý rok komentuje nejdůležitější dění v republice. V předchozích letech zde například koledoval politický cirkus nebo po návsi jezdilo poruchové Pendolino. Letos na koledu vyrazil prezident Václav Klaus se svou družinou amnestovaných věžňů.

 Hlavatce stojí na zastávce tradičního maškarního průvodu ve SKalici a okolí. Letošní 41. ročník byl podle organizátorů první maškarní po konci světa. Oslavovalo se tedy v tomto duchu s náležitým veselím a ke scénkám před obecní restaurací si diváci mohli zajíst vyhlášenou skalickou cmundou nebo řeznické doboroty řezníka Krkovičky

 V Hořicích na Šumavě sice založili masopustní koledu teprve před 20ti lety, ale obec má kvalitní ochotnickou základnu prověřenou tradičními Pašíjovými hrami, takže nechyběly dokonalé masky, dvě posádky střelmistrů se předháněly v hlasitosti a to vše dostalo odpoledne korunu uštěpačným  setkáním mužské a ženské, růžičkové a slaměné, koledy na návsi.