Drachkov – Dobrou zprávou pro místní v Drachkově je, že budou mít lepší posezení v hospodě. V průběhu září začne prachatická firma JV Okna vyměňovat stará okna na celém objektu čp 29, tedy kulturního domu, pohostinství a obchodu.


Celková cena za rekonstrukci oken bude 340 tisíc. Obec získala na výměnu dotaci z programu obnovy venkova, ovšem musí se sty tisíci podílet. 
 

Podle starosty obce Drachkov Miroslava Krčala jsou původní okna již v dezolátním stavu, proto se obec rozhodla pro jejich výměnu. „Okna už jsou u firmy objednaná. Do čtrnácti dnů je začne vyměňovat," upřesňuje Miroslav Krčal.
 

Pro místní je drachkovské pohostinství s obchodem velmi důležité. „Staráme se jako zastupitelstvo a hlavně starosta, aby nám tu hospoda zůstala otevřená. Též se snažíme pomáhat, například brigádami na dřevo, naší hospodské, aby zde zůstala a to pivo nám natočila," říká s úsměvem zastupitel Jaroslav Kovář. 
 

V zimě roku 2012 nechala obec díky dotaci opravit střechu nad kulturním domem. „V příštím roce bychom rádi opravili střechu nad obchodem," říká starosta Miroslav Krčal. Tím by měl být objekt celý rekonstruovaný.
 

Drachkovský kulturní dům je velmi oblíbený hlavně pro rekonstruovaný sál, ve kterém se pořádají plesy, divadla a další společenské akce.