Čtvrteční trénink hokejistů David servisu, kteří již v pondělí obsadí jednu z kabin, nakonec odpadl.

Proč? Pečliví pracovníci firmy, která na stadion dodala technologii, až do předání střeží své dílo jako oko v hlavě. Trénink hokejistům zatrhli, protože se obávali hlavně o nově instalované logo HC Českobudějovičtí Lvi uprostřed hrací plochy. Led ještě neměl potřebnou tloušťku, a tak pěkně postaru s hadicí v ruce chodili a kropili.

Jako první si vyzkoušely čerstvý led v hale děti z klubu Jaroslava Pouzara, které se doma sklouzly už v úterý a ve středu; nový led je třeba šetrně rozjezdit, aby později nepraskal. Stejně prý ale potřebuje ještě dva týdny na to, aby „dozrál" a získal kýžené vlastnosti. Zatím tak trochu připomínal náhražku z umělé hmoty. Moc neklouzal.

Hokejové centrum Pouzar září novotou. Na mantinelech ochranná páska, na plexiskle ani šmouha od kotouče…

To se brzy změní. Naopak v útrobách haly zůstane i v budoucnu ukryta zrakům návštěvníků strojovna s parkovacím stáním pro rolbu a nádrž s vodou na zaledování. Dodavatel moderní technologie má zkušenosti, v minulosti realizoval chlazení na novém zimáku v Brumově, ve vedlejší hale v Jihlavě, také v Brně, Jihlavě či Vsetíně.

Ale ze strojovny pojďme do šaten v kabinách je dost místa, lavice mají úložné prostory, vše vypadá jednoduše, ale bytelně. Sociální zařízení, sušárna na věci, tělocvična. Diváci mají k dispozici jeden ochoz na tribuně (podél delší strany kluziště), a až za měsíc otevře své dveře restaurace, budou se lidé moci dívat na hokej v teple za brankou.

Hokejistům v krajské lize a soutěžích mládeže hezká a účelná hala poslouží v zápasech skvěle, při tréninku jakbysmet, pro kempy a školy bude díky ubytování ideálním útočištěm. Jen na play off si českobudějovický David servis nejspíš bude muset zamluvit kvůli divákům větší stadion! Ale to budou pro vedení klubu příjemné starosti.