Sečteno, podtrženo - Protivín čeká tento víkend pořádný nápor aut, která budou obtížně hledat místa na zaparkování. „Bude to složité, ale přeci nezrušíme pouť, která má takovou tradici,“ podotkl starosta města Jaromír Hlaváč.

Uzavřeným průtahem a nyní i náměstím přišlo město zhruba o dvě stě parkovacích míst, která nemají náhradu. Řidiči tak budou muset parkovat, kde to půjde. „Budeme samozřejmě přivírat oči, ale lidé musí být ohleduplní a myslet na to, že kdyby se něco stalo, musí ulicemi projet například hasiči. Ideální by bylo, aby co nejvíc návštěvníků pivovarských slavností dorazilo vlakem,“ konstatoval starosta s tím, že kdo se přeci jen vydá do města autem, měl by přijet včas.

Kolotoče budou stát na náměstí a v části, kde se točí autobusy, smí vyrůst atrakce až v pátek večer a v neděli opět zmizet. Stánky budou rozmístěné směrem k zámku a dál k řece.

Protivínský pivovar coby pořadatel sobotních slavností žádná mimořádná opatření nechystá. „Tuto akci pořádáme vždy souběžně s poutí, a tak není zavřené náměstí nic mimořádného. Co se týče ostatních dopravních omezení ve městě, většina našich návštěvníků jsou lidé místní a z okolí, kteří to tu znají,“ zmínil obchodní ředitel pivovaru Silvestr Schwarz.

Pro Protivínské bude tento víkend zkouškou na městské slavnosti, které se uskuteční 26. srpna.

Platanské pivní slavnosti se konají tuto sobotu. Připravená budou dvě pódia, pivní soutěže, plataning zóna a další.

Program – hlavní pódium:

14.00 Sebastian
15.30 Imodium
17.30 UDG
19.00 Dalibor Janda
20.45 Harlej
22.45 Škwor