Rok 2015 je pro naši rozhlasovou stanici výjimečným. Vysílání z Českých Budějovic se poprvé ozvalo v jihočeském „éteru" během květnových událostí roku 1945. Český rozhlas České Budějovice je se svými posluchači na jihočeské vlně již 70 let.

„Chceme být i nadále oblíbeným rádiem všech Jihočechů a vždy přinášet i něco nového navíc. Budeme moderní 
i aktuální stanicí a současně budeme rádi těžit ze všeho dobrého, co naši lidé pro posluchače připravili a natočili. Tradice sedmdesáti let našeho vysílání vnímám jako velký závazek i pro budoucnost," přeje si Zdeněk Duspiva, ředitel Českého rozhlasu České Budějovice.

Nově na jihočeské frekvenci 106,4 FM uslyšíte náboženský pořad Mezi nebem a zemí, který společně připravují a vysílají všechna regionální studia Českého rozhlasu. Odborným garantem pořadu je redaktor Filip Černý, který v Českém rozhlase České Budějovice od roku 2001 připravoval náboženský týdeník Hosana. Magazín Mezi nebem a zemí vždy v sobotu mezi 9. a 10. hodinou představí církevní a charitativní akce, nabídne rozhovory s osobnostmi, přiblíží lidové 
a církevní tradice nebo seznámí s příběhy světců a dalšími historickými zajímavostmi.

V novém vysílacím čase naleznete dlouhodobě populární pořady Cesty a Vltavín. Turistický magazín Cesty Václava Kabíčka začíná v neděli po 9. hodině, vlastivědný magazín Vltavín vysíláme 
v sobotu ve 12.30 hodin.

Většinu pořadů si můžete kdykoli poslechnout v audioarchivu na našich internetových stránkách www.budejovice.rozhlas.cz.

Změny nastaly i v našem oblíbeném moderátorském týmu. Po osmi letech se v jihočeském éteru znovu ozve hlas moderátora Zdeňka Zajíčka. Rádioví posluchači z jihu Čech znají jeho hlas z dnes už neexistujícího Eldorádia, z něhož odešel v roce 2006, aby se na osm let stal novinářem v Deníku. Tam podrobně poznal především Českokrumlovsko a Pošumaví. Věnoval se tématům otáčivého hlediště, protipovodňových opatření, komunální politiky, ale i historických událostí tohoto regionu.

„V různých rádiích jsem už pracoval dohromady jedenáct let a novinařina mi pak vstoupila do života jako zajímavá změna, ale i zásadní životní zkušenost. Jenomže voda není krev a papír není éter. Časem mě to začalo táhnout zpět do vysílacího a nahrávacího studia a tak jsem se přihlásil na konkurz do českobudějovického Českého rozhlasu," komentuje svůj návrat do rádia Zdeněk Zajíček.

Zdeněk Zajíček je vyznavačem poctivé country hudby, melodického rocku, fotografování a počítačové grafiky. Ve vysílání se věnoval dříve především hudebním speciálům, novinářská praxe jej ale přivedla do světa publicistiky. 
V Českém rozhlase České Budějovice chce podle svých slov zúročit to, co se za takřka dvacet let svého života v médiích naučil. Zdeňka Zajíčka uslyšíte jak v živém vysílání, tak 
v pravidelných magazínech Kuchařské čarování Petra Stupky, Vltavín a Jihočeši.

Zdeněk Zajíček střídá za mikrofonem Ivana Studeného, který přijal novou tvůrčí výzvu v centru výroby Českého rozhlasu.
Regionální vysílání z Českých Budějovic je možné naladit každý den od 5 do 19 hodin na jihočeské frekvenci 106,4 MHz, na frekvenci 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko. Mimo tuto dobu je frekvence českobudějovického rozhlasu vyhrazena společnému vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách www.budejovice.rozhlas.cz 
a na facebook.com/cbrozhlas.