Přívalové srážky se na mnoho míst kraje přesunuly z podhůří Šumavy. Gustav Sysel z Českého hydrometeorologického ústavu v Českých Budějovicích upřesnil, že silné deště zasáhly Českobudějovicko, Prachaticko a Strakonicko, potom postupovaly dále k východu směrem na Pelhřimov, Tábor nebo Jindřichův Hradec.

„Srážky jsou hodně intenzivní, jen za odpoledne napršelo v Českých Budějovicích 40 litrů vody na metr čtvereční. A další bouřka se na město žene,“ řekl v neděli po 16. hodině Gustav Sysel. Doplnil, že intenzivní srážky doprovázené bouřkami a krupobitím by měly ustávat ve druhé polovině noci na pondělí.

Čtenáři Deníku v některých částech Budějovic a sousedních obcích, například Suchém Vrbném, Starých Hodějovicích nebo Srubci, vyfotografovali kroupy veliké téměř jako golfové míčky. 

Bouřky s deštěm potrápily i cestující. Kvůli sesunuté hlíně na trati totiž kolem 16. hodiny vykolejil jeden ze dvou vagonů osobního vlaku v Nišovicích u Volyně na Strakonicku. Policejní mluvčí Jiří Matzner k tomu řekl, že při nehodě se tři lidé lehce zranili, utrpěli modřiny a naraženiny. Na místě kromě policistů pracovali také zdravotníci a hasiči. 
.
V dalších dnech už si ovšem podle Gustava Sysla užijeme lepšího počasí. Až do středy by mělo být spíše polojasno beze srážek, v pondělí se mohou ještě vyskytnout přeháňky v oblasti Šumavy. Teploty se budou v pondělí a úterý pohybovat v rozmezí 23 až 26 stupňů, ve středu vyšplhají až ke třicítce. Od čtvrtka se mírně ochladí a měli bychom znovu počítat s přeháňkami nebo bouřkami.

Své snímky z nedělního bouření nám můžete zasílat i vy, a to na adresu redakce.ceskobudejovicky@denik.cz. Za poslané snímky děkujeme.