„V srpnu nám ji přinesl do ordinace jeden z obyvatelů Vimperka, který ji našel bezvládnou u místního obchodního střediska. Její stav byl doslova katastrofální," popisuje veterinární lékařka z vimperské ordinace Šárka Janásková.


Popis toho, v jakém stavu fenka byla, je opravdu jen pro silné žaludky.


„Mimo jiné byla po celém těle prolezlá mušími larvami a téměř nevnímala," kroutí ještě dnes nad jejím stavem hlavou lékařka.
Podle jejích slov stačil ještě jeden den a už by fence nikdo pomoci nedokázal. „Člověk, který ji našel, si původně myslel, že je je mrtvá. Až když k ní přišel blíže, zjistil, že dýchá a přinesl ji rovnou k nám do ordinace," přiblížila stav psa před několika dny veterinární lékařka.
Ta se se svojí kolegyní pustila do záchrany života zubožené fenky. „Dnes už je její stav lepší, zatím nám tu pobíhá, po fyzické stránce je ještě hodně vyhublá, dává se dohromady i psychicky," říká k aktuálnímu stavu Šárka Janásková.


Nyní čeká lékařky z veterinární ordinace ještě jeden nelehký úkol. Najít fence, jejíž stáří odhadují na jeden až dva roky, nový domov.
„Co víme jistě, tak je to, že by psychicky nezvládla útulek. Ještě teď se dává dohromady," upozornila.


Proto lékařky zveřejnily příběh psa i na svých stránkách na sociální síti.


Zde se okamžitě zvedla vlna soucitu nad zuboženým psem a díků lékařkám. „Někdy se opravdu stydím, že patřím k lidem. Přeji rychlé uzdravení a lásku lepších páníčků. A za fenečku vám moc děkuji," píše jedna z uživatelek sociální sítě. „Děkuji všem přátelům psů, pejsků, hafíků, pesanů a hafuš. Sdílejte," vyzvala své přátele na sociální síti Vladimíra Fridrichová Kunešová.


Stejně tak začali uživatelé příspěvek sdílet. „Věříme, že najde nový domov brzy," doufá Šárka Janásková.