Letos si navíc organizátoři připravili pro návštěvníky řadu novinek včetně nového vzhledu stánků.

Vánoce, Vánoce přicházejíVánoce, Vánoce přicházejíZdroj: Deník/ RedakceStavba adventního městečka začala už před dvěma týdny. Na jeho vzniku se podílely asi čtyři stovky lidí. „Zachovali jsme původní koncepci co se týká oblíbeného kluziště kolem Samsonovy kašny. Jinak jsme ale vytvořili úplně nové adventní městečko, inspirované jihočeskou architekturou. Návštěvníci tak budou moci obdivovat nové chaloupky s různým hrázděním a roubením,“ přiblížila Lenka Střítecká z pořádající agentury Art4promiton. Výroby zhruba osmdesáti stánků, zvoničky a dalších věcí se ujala jihočeská rodinná firma Nema Dřevostavby.

Adventní trh v Českých Budějovicích.
Yvetta Simonová i Marie Rottrová zpestří advent v Českých Budějovicích

Návštěvníci adventního městečka se navíc letos mohou těšit na nové zpestření. „Novinkou pro děti je pohádkový strom, pod kterým najdou krásnou vyřezávanou Sněhurku s červeným jablíčkem a živé sovičky, které si budou moci pohladit nebo se s nimi i vyfotit. Ve stánku jsou pro nejmenší připravené i nějaké dobroty,“ nalákala Lenka Střítecká. Nový bude také vyřezávaný betlém pod vánočním stromem. „Připravujeme ho ve spolupráci s uměleckým řezbářem Jiřím Nekolou ze Štipoklas. Betlém bude tvořit osm hlavních postav, krásná zvířátka, andílci a připravený bude i foto koutek,“ popsala organizátorka trhů s tím, že nový betlém návštěvníci trhů uvidí až na konci příštího týdne.

Máte u vás ve městě nebo na vsi svůj vánoční strom? Pochlubte se! Pište na mail jihoceske.vanoce@denik.cz

Atrakce adventního městečka začnou sloužit postupně. Zatímco vyhlídkové kolo i kolotoč pro děti vozí návštěvníky už od soboty, kluziště přivítá první bruslaře až v pátek 24. listopadu. Atrakce zůstanou v provozu do Tří králů.

Zdroj: Deník/ Petr Tibitanzl