Letos se návštěvníci mohou těšit na koncert jednoho z našich nejlepších pianistů – Jana Bartoše - a také na koncert pod širým nebem na zámeckém nádvoří, kde se představí vynikající pianistka Veronika Ptáčková spolu se zpěvačkou Zuzanou Seibertovou.

Stalo se již tradicí, že první dva červencové týdny patří v Blatné Jihočeským klavírním kurzům (JKK). Ty roku 1986 založila prof. Zdena Janžurová. JKK mají za cíl podpořit tradiční rozvíjení hudebnosti od raného věku dětí až po pokročilé studenty. Přispívají k podchycení zájmu o hudbu, ovlivňují celkové formování osobnosti dětí a mládeže. Jsou příležitostí pro mladé hudebníky k předávání štafety znalostí a vzájemnému ovlivňování. Setkávají se zde začínající klavíristé z celé republiky a ze zahraničí společně s pokročilými účastníky a mnohdy i s těmi absolventy kurzů, kteří se stali renomovanými umělci - například Miroslav Sekera, Jan Bartoš, či Pavel Voráček, a to nejen formou účasti na koncertech, ale i interaktivní formou na tzv. Master classes – seminářích se špičkovými klavíristy.

Ve strakonické Habeši oslavili konec školy a začátek prázdnin.
OBRAZEM: Vítání prázdnin v HabešiAni letos nebude doprovodný program Jihočeských klavírních kurzů ochuzen o koncerty těch nejlepších současných pianistů, kteří se těší věhlasu nejen u nás, ale také v zahraničí. Nejprve se návštěvníci mohou těšit na filmové a muzikálové melodie v podání pianistky Veroniky Ptáčkové a zpěvačky Zuzany Seibertové. Koncert, na kterém zazní melodie a písně z takových filmů a muzikálů, jako jsou například Bídníci, My Fair Lady, Pýcha a předsudek či Forrest Gump, se uskuteční na blatenském zámeckém nádvoří ve čtvrtek 5. července od 17 hodin. O dva dny později, v sobotu 7. července v 19:30, vystoupí pianista světové úrovně – Jan Bartoš. Hostem tohoto gala večera bude významná česká herečka Iva Janžurová.

V rámci doprovodného programu se dále můžete těšit na koncerty účastníků kurzů nebo semináře, které povedou sami lektoři kurzů. Těšíme se, že zavítáte na blatenský zámek a přijdete podpořit mladé nadějné pianisty nebo se necháte unést klavírním uměním těch, kteří v tomto oboru reprezentují Českou republiku po celém světě.

Program 32. ročníku Jihočeských klavírních kurzů:

Lektoři: Jana Korbelová, Veronika Ptáčková, Jan Bartoš, Pavel Voráček
Semináře: Veronika Ptáčková, Jan Bartoš, Pavel Voráček

1. 7. NEDĚLE Koncertní sál, ZUŠ Blatná
14:00 - ZAHAJOVACÍ KONCERT 32. ROČNÍKU
Koncert je určen pro účinkování všech frekventantů kurzu. Harmonogram výuky, konzultace repertoáru, program seminářů a přednášek.
15:00 - PŘEDNÁŠKA KLAVÍRNÍKA KARLA PRŮCHY: O klavírních mechanikách křídel a pianin

3. 7. ÚTERÝ 18:00
PŘEDNÁŠKA PAVLA VORÁČKA: Rozbor etud F. Chopina, op. 10
Starý palác, zámek Blatná
Vstup volný

5. 7. ČTVRTEK 17:00
FILMOVÉ A MUZIKÁLOVÉ MELODIE
Nádvoří zámku Blatná
Veronika Ptáčková – klavír, Zuzana Seibertová – zpěv
Vstup volný.

Všesokolský slet v Českých Budějovicích.
Jihočeští sokolové míří na slet do Prahy6. 7. PÁTEK 18:00
PŘEDNÁŠKA JANA BARTOŠE, j.h. VERONIKA PTÁČKOVÁ: O charakteru v hudbě
Starý palác, zámek Blatná
Vstup volný

7. 7. SOBOTA 19:30
GALA KONCERT: JAN BARTOŠ
Zámek Blatná, Starý palác
Klavírní recitál Jana Bartoše. Předprodej vstupenek: infocentrum Blatná, recepce Městského muzea a na www.ckvb.cz

10. 7. ÚTERÝ 16:30
KONCERT V DOMOVĚ SENIORŮ
Domov pro seniory, Blatná
Účinkují účastníci kurzů

11. 7. STŘEDA 18:00
POSLECHOVÝ SEMINÁŘ JANA BARTOŠE
Komunitní centrum aktivního života, Blatná
Vstup volný

12. 7. ČTVRTEK 19:30
SLAVNOSTNÍ KONCERT ÚČASTNÍKŮ
Zámek Blatná, Starý palác
Vstup volný.

13. 7. PÁTEK 11:00
ZÁVĚREČNÝ KONCERT ÚČASTNÍKŮ
Zámek Blatná, Starý palác
Vstup volný.

Více na klavirni-kurzy.cz