Je podoba s názvem slavného muzikálu Zdeňka Podskalského Noc na Karlštejně jen náhoda? Prý ne, říká autor.

Název vaší knihy připomíná Vrchlického divadelní hru Noc na Karlštejně, podle níž pak režisér Podskalský natočil filmový muzikál. Je to jen náhoda?
Není. Vrchlický mě opravdu inspiroval. Řekl jsem si, že když on má Noc na Karlštejně, já jako autor detektivek budu mít Smrt na Karlštejně. A to jsem přitom ještě nevěděl, kdo bude v mé knize na tomto královském hradě zabit. Název skutečně předběhl vlastní děj.

Můžete nám děj vaší knihy trochu přiblížit?
Řeknu jen to, že děj se odehrává počátkem 15. století za vlády krále Václava IV. Na Karlštejně dojde při zasedání královské rady k vraždě a k jejímu objasnění jsou povoláni dva středověcí detektivové Jakub Protiva z Protivce a mnich Blasius.

Ti dva šikovní chlapíci se ve vašich knihách neobjevují poprvé, že?
Máte pravdu. Smrt na Karlštejně je už čtrnáctou knihou, v níž Protiva a Blasius vystupují. Poprvé se ti dva objevili už v roce 2008 v knize Pražský rozparovač. Tentokrát se však s nimi čtenáři setkávají naposledy. Je načase nechat je odpočívat.

Nebojíte se, že se po nich bude vašim čtenářům stýskat?
Doufám, že ne. Už mám nového středověkého detektiva, a to královského soudce Melichara z Roupova, s nímž zatím vyšly tři tituly, a připravuji další. Doufám, že čtenáře nezklamu.