odňany/ Město se na týden stalo jedním z mnoha, které si výtvarnice Marie Brožová vybrala pro kreslení obrazů před zraky veřejnosti. Během několika dnů na náměstí vznikne dílo s názvem Vlídná zpovědnice vrba, jehož tématika se vztahuje k Vodňansku jako rybníkářskému kraji.
Hotová díla se stávají výstavními exponáty. Obrazy z předvánočního období bývají vydraženy a výtěžek z nich putuje na charitativní ú〜čely. Některé se ocitají tam, kde mohou pomoci. Jeden z nich je například v dětském onkologickém centru v Motole.
Pro všechna svá díla si autorka zvolila netradiční techniku – pastelky. „Snažím se tím ukázat, že pastelky nejsou jen hračkou pro děti. A jsem ráda, že lidé vidí, jak obrazy vznikají. Výhodou oproti tvor〜bě v ateliéru je přímý kontakt s lidmi a vzájemná inspirace,“ uvedla malířka. „Můj syn maluje dobře už od mala. A kvůli tomu jsme tady. Chtěla jsem, aby viděl, co všechno jde s obyčejnými pastelkami dělat. Pěkné a hřejivé obrazy,“ řekla Věra Leová z Vodňan.
Reakce veřejnosti jsou příznivé. „Jak z řad umělců, tak obyčejných lidí, kteří říkají že umění vůbec nerozumějí, ale překvapivě zjišťují, že se jim líbí,“ dodala Brožová.